Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 pravekProstějovské muzeum se může pochlubit zbrusu novou expozicí, tentokrát věnovanou období pravěku na našem území. Při návštěvě interaktivní výstavy si exponáty můžete nejen prohlížet, ale některé z nich si můžete i osahat! A to beze strachu, že vás z muzea potupně vyvedou.

Za tajemstvím střepu se ve čtvrtek v podvečer vydali všichni zájemci o pravěkou historii Prostějovska, a nebylo jich málo. Mezi návštěvníky se mihli nejen zástupci města, ale i archeologové, kteří si spolu s ostatními účastníky slavnostního otevření mohli vystavené exponáty doslova osahat. „Jsem rád, že jste se tu sešli v tak hojném počtu a doufám, že nová expozice přinese návštěvníkům nejen poučení o okolí Prostějova, ale i přitažlivým způsobem zprostředkuje zejména těm nejmladším, jak tudy kráčela historie,“ zahájil výstavu Miroslav Chytil, ředitel prostějovského muzea a spolu s architektem projektu přestřihli pomyslnou pásku zbrusu nové expozice. „Nejtěžší bylo asi skloubit představu s daným místem, zajistit, aby se i do tak malého prostoru zvládlo vhodně umístit co nejvíc exponátů,“ doplnil architekt Zdeněk Beran v souvislosti s tím, že vystavené předměty nejnovější expozice se tísní na opravdu velmi malém prostoru. Návštěvníci byli i přesto upřímně ohromeni množstvím informací a exponátů. „Je to naprosto úžasné, nedovedu pochopit, že ti lidé před tolika lety byli tak zruční, že byli schopní vyrobit něco takového,“ žasla nad umem pravěkých lidí návštěvnice výstavy, paní Irma Havlíčková, která doufá, že výstava zaujme hlavně školáky, pro které se stane cenným zdrojem informací o působení pravěkých lidí na území Prostějovska. Proto neváhejte a přijďte si sáhnout na historii do prostějovského muzea ještě dnes.

07 pravek2 07 pravek3 07 pravek1

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...