Dobré odpoledne, dnes je pondělí 22.7.2024
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 cestovatelDruhé pokračování cestovatelské besedy s autorem knih Cestou osudu a náhody I a II i tentokrát zaplnilo podkrovní sál Městské knihovny v Prostějově. Na programu byly nejen cestovatelské zážitky, ale i promítání exkluzivních diapozitivů a tombola o ceny. Zajímavé vyprávění mohli zájemci sledovat i online, a to prostřednictvím livestreamu kanálu knihovny.

Amatérský fotograf a cestovatel Jiří Vehovský vyrazil na cesty jen se spacákem, vařičem a několika okopírovanými stránkami školního atlasu. Jeho cestování se neočekávaně protáhlo na celých sedm let a tak o nevšední zážitky rozhodně neměl nouzi. „Živil jsem se prodejem fotografií nebo nejrůznějšími brigádami. Vlastně ani nevím, jak se to stalo, ale jednou jsem pracoval dokonce jako člen mravnostní policie na Filipínách,“ oznámil publiku svérázný dobrodruh, který se na svých cestách pohyboval nejčastěji stopem s pomocí nejrůznějších dopravních prostředků, které ne vždy měly čtyři kola.

Mimochodem, víte, co při setkání s českým cestovatelem nejvíce zajímalo učitele v Pákistánu? Pikantní odpověď zjistíte při četbě druhého dílu cestovatelské publikace Jiřího Vehovského... Oba knižní tituly si můžete zapůjčit v městské knihovně celoročně a výběr exkluzivních fotografií z cest Jiřího Vehovského pak prohlédnout v galerii „Na Půdě“ až do konce února.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...