Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 vystavaV Galerii Špalíček se křtila ojedinělá publikace mapující vývoj prostějovského hokeje až do devadesátých let. Účastnící si mohli prohlédnout i unikátní výstavu věnovanou stoletému působení našeho hokejového týmu, a na akci tak nechyběl žádný pravověrný fanoušek prostějovských Jestřábů.

Prostějovská Galerie Špalíček se ve čtvrtek v podvečer zaplnila hokejovými příznivci. Důvodem byl křest unikátní publikace s názvem 100 let prostějovského hokeje, kterého se zúčastnil celý realizační tým v čele s autorem Tomášem Vincencem. „Jsem rád, že se tu sešlo tolik příznivců nejpopulárnějšího prostějovského sportu, až jsem měl obavy, jestli ten nával fanoušků Špalíček vydrží,“ zažertoval ředitel prostějovského Muzea Miroslav Chytil, který se chopil úvodního slova, aby je v zápětí předal samotnému autorovi, „tato kniha vyšla díky společnému úsilí zde přítomných pánů, kteří přispěli k vydání knihy každý jak mohli, sbírali fotografie, dohledávali materiály..., Je to vlastně takový odrazový můstek pro budoucí 04 vystava_hokejgenerace, protože kniha končí devadesátým rokem, může sloužit těm autorům, kteří přijdou po mě a zmapují i současný stav prostějovského hokeje,“ uvedl Tomáš Vincenc, který svou knihou pozval hokejové fanoušky na exkurzi do historie prostějovského hokeje. „Knihu už mám doma a těším se až si ji přečtu,“ potvrdil hráč prostějovských Jestřábů Dominik Záděra, který se zúčastnil křtu spolu s kamarádem a fanouškem hokeje Šimonem Sekaninou. Knižní publikace je v současnosti dostupná na prostějovských knižních pultech a výstava věnovaná stému výročí prostějovského hokeje bude návštěvníkům přístupná až do 10. února.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...