Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Tradiční městský ples zahájil prostějovskou plesovou sezonu. K tanci i poslechu hrálo v Národním domě hned několik kapel a na programu nechybělo dobré jídlo a pití, tombola, módní přehlídka a společná mazurka. Kdo v Prostějově něco znamená, nebo by alespoň rád znamenal, nechyběl na XXIII. městském plese, bohužel kromě primátora Miroslava Pišťáka. Toho kvůli zdravotní indispozici při slavnostním přípitku zastoupila náměstkyně Alena Rašková a první náměstek Jiří Pospíšil.

Průvodního slova se chopil ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka, který na pódiu kromě zástupců města uvedl taneční vystoupení studentek ZUŠ Vl. Ambrose a Evu Macurovou, zpěvačku a studentku pražské DAMU, která plesovým hostím v průběhu večera nejednou předvedla své pěvecké umění. Aby se vyhovělo hudebnímu vkusu všech návštěvníků, bylo plesové veselí rozděleno na čtyři stanoviště: v přednáškovém sále hrála k poslechu i tanci skupina ROMANTICA Prostějov, v restauraci cimbálová muzika Jožky Severína, v kavárně skupina Q-STYL a ve vinném sklípku kapela NOVIOS. Na parketu se svým tanečním uměním blýskli zástupci města, gentlemani v perfektně padnoucích oblecích a dámy v oslnivých třpytivých róbách. „Ples je jako vždy výborný, chybí tu jen pan primátor,“ posteskla si i městská radní Milada Sokolová, které to samozřejmě moc slušelo. K bohatému plesovému programu přispěla i módní přehlídka návrhářky Yvony Leitnerové a  nechyběla ani tombola. Šťastní výherci se mohli těšit například ze sady výběrových vín, z divokého kance nebo obrazu Dimitrije Kadrnožky. Vrcholem večera byla závěrečná mazurka, kterou si nedali ujít ani ti, kteří si na komplikovanější tance v průběhu večera netroufali.

Plesová sezona je zahájená, takže hrrr na parket!


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...