Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vernisáž výstavy keramických výrobků dětí Speciální školy při SŠ, ZŠ a DD v Prostějově proběhla v Galerii umění za účasti malých autorů a rodičů. Návštěvníci výstavy měli možnost si zakoupit mnohé z povedených keramických výrobků a udělat tak originálním dárkem radost sobě nebo svým blízkým.

Snad každému, kdo v pátek 16. listopadu procházel Školní ulicí, bylo jasné, že v Galerii umění se něco děje. Galerista Jindřich Skácel uspořádal malým umělcům z keramického kroužku prostějovské Speciální školy při SŠ, ZŠ a DD velkolepou výstavu za účasti rodičů, učitelek a hudební skupiny Fidle-dedee, která návštěvníkům zpříjemnila odpoledne v galerii svým hudebním vystoupením. Iniciátorka výstavy a učitelka zmíněné školy Milena Skoupilová byla příjemně překvapena vysokou návštěvností výstavy, která byla částečně prodejní, a tak nemálo zdařilých exponátů našlo už v průběhu prvního dne výstavy svého nového majitele. „Děti mají úžasnou fantazii a mnohdy je to tak, že ony inspirují nás než naopak. Tvoření z keramické hlíny je moc bavilo, touto výtvarnou činností si nejen procvičili jemnou motoriku, ale vzniklé výrobky jsou navíc moc milým vánočním dárkem pro rodiče i kamarády,“ pochválila malé umělce paní Skoupilová i jedna z vedoucích keramického kroužku, Lenka Nováková. Povedené výrobky dětí ze Speciální školy máte možnost si prohlédnout v Galerii umění v Baště u městských hradeb až do 14. prosince letošního roku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...