Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 sovickiadaVe středu proběhlo vyhlášení vítězů už jedenáctého ročníku oblíbené literární soutěže pro děti - „Sovičkiáda“. Jedenáctý ročník uspořádala Městská knihovna Prostějov, a tak i letos se v jejím dětském oddělení sešla slušná řádka prací, které malí spisovatelé mohli odevzdat knihovnicím do konce září.

Místa v odborné porotě tentokrát zaujaly vedoucí kanceláře prostějovského primátora Jaroslava Tatarkovičová, mluvčí Magistrátu města Prostějova Jana Gáborová a náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Pogratulovat vítězům přišel i ředitel prostějovské knihovny Aleš Procházka.

„Letos se sešlo stopadesát prozaických příběhů a sedmdesát básní, takže výběr vítězů nebyl jednoduchý,“ doplnily údaje dětem dobře známé knihovnice, které pro vítěze i jejich doprovod připravily malé slavnostní pohoštění.

V kategorii próza se umístili: Natálie Jemelková („Pětistovka“ - 1. místo), Michal Korejtko („Na rybách“ - 2. místo), Hana Sedláčková („O ptákovi Kuličce“ - 3. místo). V kategorii poezie to byli: Tomáš Karnet („Láska k jídlu“ - 1. místo), Barbora Nedomová („Mikulášská“ - 2. místo) a Anna Škopíková („Pravítka z Arku“ - 3. místo).

Mladí autoři kromě věcných cen obdrželi i knižní vydání souboru vítězných prací ze Sovičkiád uplynulých deseti let. Sbírku pod názvem „Sovičkiáda - To nejlepší z let 2001 – 2011“ si mohou zájemci zakoupit v dětském oddělení prostějovské knihovny. Známý prostějovský literát Jiří Wolker by měl jistě radost, protože i mezi těmi nejmladšími se už rýsují jeho nástupci...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...