Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 aplausI pátý ročník divadelního festivalu Aplaus, spolupořádaný Městským divadlem v Prostějově a marketingovou společností TK PLUS, se vydařil. A stejně jako v předchozích čtyřech ročnících i tentokrát na jedničku. „Jsme maximálně spokojeni. Byly to úchvatné večery,“ souhlasil Petr Chytil, jednatel TK PLUS.  Divadelní festival APLAUS 2012 byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků diváckého hlasování. Ve velmi vyrovnaném boji nakonec zvítězilo představení Divadla na Jezerce „Paní Plukovníková“ v hlavní roli s Jiřinkou Bohdalovou, které celkově získalo 329 hlasů.

Další herecké eso Jiří Langmajer tak své loňské vítězství v divadelním festivalu neobhájil. Výtečný herec se do Prostějova vrátil s hrou Divadla Palace „Pohleď a budeš udiven“. Ta se ovšem v diváckém hlasování nakonec musela sklonit před jedinečnou a již zmíněnou Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli inscenace „Paní Plukovníková“. Ani komorní „Malé manželské zločiny“ s Milanem Lasicou a Martou Prokopovou u diváků letos rozhodně nepropadly a jen potvrdily fakt, že letošní výsledky byly velmi těsné. Loni byly výsledky rozhodně jednoznačnější. Opět se hlasovalo prostřednictvím lístečků rozdávaných divákům před každým z představení.

Před rokem s jasným náskokem zvítězilo Divadlo pod Palmovkou, které do Prostějova dorazilo s představením „Mefisto“ právě s démonickým Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Následováno bylo inscenací bratislavského divadla Aréna „33 Variácií“ s vynikající Emílií Vašáryovou. Třetím do party tehdy bylo Divadlo Bolka Polívky, jehož představení „Český lev“ mezi diváky vzbudilo lehké rozpaky, a i proto si od nich odneslo jasně nejmenší počet hlasů.  

Během úterního slavnostního večera prostějovský primátor Miroslav Pišťák složil poklonu pořadatelům festivalu za to, že do nepříliš velkého hanáckého městečka opět dokázali přivést špičková divadelní představení, která jsou obvykle vyhrazena pouze pro lidi z hlavního města. Konkrétně za to poděkoval marketingové agentuře TK PLUS a dvěma zástupkyním Městského divadla Prostějov - ředitelce Aleně Spurné i její pravé ruce Evě Zelené. Společně se spolumajitelem TK PLUS Miroslavem Černoškem následně přímo Jiřině Bohdalové předal šek za nejlepší představení.  Populární herečka navíc od šéfa prostějovského tenisu obdržela i zlatou medaili připomínající loňské 111. výročí tohoto sportu v našem městě.

„Byl to velice úspěšný ročník, který opět potvrdil, že umíme dělat nejen sportovní, ale i kulturní akce. Jsem za to velmi rád,“ usmíval se po skončení celého festivalu Petr Chytil. „Osobně jsem byl na dvou představeních, a to s Jirkou Langmajerem a Jiřinkou Bohdalovou. Obě jsem mi moc líbily. A kdybych měl vybrat, souhlasím s výrokem diváků - paní Bohdalová byla fantastická,“ konstatoval Chytil s triumfem legendární herečky.

Že se v TK PLUS nespíš, dokazuje fakt, že i když letošní ročník je minulostí jen pár hodin, v zákulisí se již připravuje festival APLAUS 2013. „Skutečně už jsme se bavili o tom, jaké téma zvolíme pro příští rok... A myslím, že se mají diváci opět na co těšit,“ potutelně se na závěr pousmál Petr Chytil.

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ O NEJLEPŠÍ PŘEDSTAVENÍ:

1. Divadlo na Jezerce Praha         Paní Plukovníková           329 hlasů

2. Divadlo Palace Praha               Pohleď a budeš udiven   308 hlasů

3. Štúdio L+S Bratislava              Malé manželské zločiny    297 hlasů

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...