Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nahled 32_neckarPo sérii rockových festivalů patřila v sobotu pláž U Vrbiček na Plumlovské přehradě zcela jiným machrům. Agentura HITTRADE připravila na sobotní večer skutečnou koncertní lahůdku. Pro starší a pokročilé? Nikoliv! Na galaparádu Václava Neckáře se skupinou Bacily se přišel letos podívat obrovský počet fanoušků, mezi kterými nechyběla ani mladá generace.

Václav Neckář prodělal před pár lety mozkovou příhodu a trvalo delší čas, než se dostal do staré pěvecké formy. Hodně ho podržel jeho bratr Jan se svojí kapelou Bacily. Václav Neckář začal znovu koncertovat, přestože mu tu a tam vypadává text a jeho pohyby na pódiu i vzhledem k věku už nejsou takové, na jaké jsou jeho fandové a pamětníci zvyklí. Jenomže při koncertu na pláži U Vrbiček Václav Neckář potvrdil, že stále dokáže pobláznit davy svých fanoušků. „Jsem domluvený se svatým Petrem. Zaprvé, že bude dnes pěkné počasí a zadruhé, že na mě dá pozor. Dnešní večer patří jen Bacilům a vám,“ vzkázal na začátku svého vystoupení početným fandům pod pódiem Václav Neckář. Bezmála dvouhodinový koncert nabídl vše, na co jsou především pamětníci u Václava Neckáře zvyklí – rytmus, romantické písně i okázalé balady. Ale pozor, svůj prostor dostal i legendární kytarista, zpěvák a textař Ota Petřina, jenž na začátku druhé poloviny koncertu mnohé překvapil pořádnými rockovými peckami. „Jsem maximálně spokojena, na Václavovi sice bylo vidět, že mu zdravotní problémy už nedovolují to co dřív, ale pořád svými písničkami dokáže chytit za srdce. Navíc mě překvapilo, že zazpíval i několik novinek, které jsem vůbec ještě neslyšela. No a Půlnoční, to byl balzám na duši,“ svěřila se Večerníku ze svých pocitů paní Kateřina, která se svým přítelem opouštěla pláž U Vrbiček hodně dobře naladěna. Ano, Václavu Neckářovi párkrát vypadlo pár slov, i když texty jednotlivých písní mu běžely na obrazovce před ním. „Všimla jsem si toho jen jednou, že se mu trošku zašmodrchal hlas. O to více mě to dojalo, fakt mi v tu chvíli vhrkly slzy do očí. Ale je obdivuhodné, že se po mrtvici vůbec dokázal vrátit ke zpívání. Mám ho moc ráda,“ poznamenala paní Božena, věkově na úrovni právě Václava Neckáře.
Hity jako Lékořice, Podej mi ruku a projdem Václavák, Čaroděj Dobroděj, Doktor Dam Di Dam a další přivedly rekordní počet fanoušků do varu. Hodinu před půlnocí Bacily poprvé ohlásily konec vystoupení, ovšem fanoušci je tak lehce nepustili. Václav Neckář přidával hned dvakrát, a když jako předposlední píseň zazněla Půlnoční, okolí přehrady málem prožilo zemětřesení z neutuchajícího aplausu. „Příští rok přijedeme rádi zase a snad se už vykoupeme tady vedle v přehradě,“ pronesl na úplný závěr Jan Neckář, Václavův bratr a dlouholetý parťák ve skupině Bacily.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...