Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ples2Uplynulou sobotu se napříč celým regionem konalo velké množství plesů. Tradiční bál pro své členy i pro všechny místní uspořádali druhou sobotu v roce také sokolové ze Smržic. Týden po plese v sokolovně se bude v městském kulturním domě konat premiérový „Obecní ples“. Dvě akce následující těsně za sebou ve dvou různých budovách nepůsobí právě šťastně...

Kdysi hojně navštěvované country bály už letos ve Smržicích nebudou. Na rozdíl třeba od Němčic jejich návštěvnost postupně klesala, a proto se pořadatelé rozhodli se do nich tento rok nepouštět. Místní sokolové se naštěstí myšlenky na pořádání plesu nevzdali. Změnili však datum.

Zatímco tradičně ples pořádali vždy poslední sobotu v lednu, letos termín posunuli. Důvodem by dle  organizátorů mělo být to, že živá kapela Spektrum II, která na plese hrála, neměla v jiný termín čas. Někteří z místních ve změně termínu vidí „konkurenční” plesový boj. 

Smržická radnice totiž letos v místním Kulturním domě pořádá premiérový ročník Obecního plesu. Jeho termín byl vzhledem k sokolským plesům zvolen nepříliš šťastně. Koná se totiž předposlední lednový víkend. I to někteří z místních považují za důvod, proč sokolové termín plesu posunuli.

Dva plesy konané ve Smržicích krátce po sobě však v obci, která se jinak jeví jako vzor soudržnosti, nepůsobí právě šťastně. Nejenže se tím tříští pozornost lidí, navíc málokdo z obce je ochotný vyrazit krátce po sobě hned na dvě obdobné akce.  

Nezaujatému divákovi se může zdát tento boj poněkud úsměvný. Pokud bychom měli pak srovnávat, tak velkou devízou sobotního sokolského plesu byla živá kapela, na druhou stranu bylo patrné, že budova sokolovny už by opravu skutečně potřebovala. O pár metrů dále ve Smržicích přitom stojí krásný obecní Kulturní dům, kde bude pořádat ples místní radnice. A pak si vyberte...

Přitom vedení smržické radnice je známo tím, že umí sehnat peníze na nejrůznější projekty vedoucí k rozvoji obce. Mohlo by tedy například sokolům poradit při shánění dotace na opravu sokolovny.  Sokolové ze Smržic zase v obci pořádají oblíbené a po organizační stránce dobře zvládnuté akce, mezi něž patří například Pohádkové údolí, Drakiáda a řada dalších.

Nebylo by tedy lepší, kdyby představitelé obce i Sokola tančili ve stejném rytmu?


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...