Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Přestože ministr kultury Lubomír Zaorálek ještě uplynulou sobotu tvrdil, že se žádné kulturní akce s ohledem na nárůst nových případů koronaviru rušit nebudou, některé se kvůli covidu- 19 neuskutečnily už v průběhu uplynulého týdne. A další pravděpodobně budou přibývat.


Zpěvák a herec Václav Neckář, který si mimo jiné zahrál hlavní roli v oscarovém filmu Ostře sledované vlaky, měl v prostějovském Společenském domě vystoupit už v polovině letošního března. Vzhledem k tehdejším opatřením byla akce přesunuta na pátek 18. září. Ani v tomto termínu se však koncert neuskutečnil. „Důvodem je aktuální situace s onemocněním covid-19 a související riziko ohrožení účastníků. Peníze ze vstupného se budou vracet,“ vyjádřil se za pořádající agenturu Drama production Rostislav Meier.
Koncert známého umělce není jedinou zrušenou akcí. Ze stejného důvodu se nebude konat také 4. sraz patchworkářek, který byl naplánovaný na sobotu 26. září rovněž do Společenského domu v Prostějově. Jeho součástí měla být i módní přehlídka SŠDAM, předváděcí akce či workshopy.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...