Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Celkem 17 nových obrazů se objevilo v historických prostorách zámku v Čechách pod Kosířem. Jejich autory jsou členové výtvarné skupiny Olomoučtí. Výstava byla v úterý 15. září zahájena slavnostní vernisáží.

 

Olomoucká amatérská skupina má celkem 26 členů, na zámku vystavuje 15 z nich. Každý z autorů je zastoupen obvykle jedním dílem. „Obrazy si vybral sám kastelán. Přihlížel přitom také k tomu, aby se hodily k zařízení i účelu jednotlivých zámeckých pokojů. Tak se například v loveckém saloně ocitlo plátno s motivem lesní cesty či ve velkém sále obraz zachycující houslový koncert,“ přiblížila Večerníku Eva Kolajová, vedoucí výtvarné skupiny Olomoučtí.
Uvedená výtvarná díla by na zámku měla být k vidění až do neděle 11. října. Expozice bude přístupná v září denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin a v říjnu ve stejnou dobu ovšem pouze o víkendech.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...