Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Určitě se vám to taky stalo! Někdy si člověk z vlastní blbosti, strachu, ale i hloupé shody okolností nechá uniknout příležitost prožít ty nejkrásnější životní zážitky. Až s odstupem času zjistí, že se podobná šance už asi nikdy nebude opakovat.

Přesně to se zřejmě přihodilo všem, kteří přišli o koncert skupiny Olympic, který se v sobotu 19. září konal na pláži U Vrbiček na břehu plumlovské přehrady. Z nejrůznějších důvodů dorazily pouze tři stovky platících posluchačů, kteří jedinečnou příležitost dokázali pořádně chytit za pačesy. Večerník u toho nechyběl!

Určitě není pravdou, že Petr Janda nestárne. Stárne, je mu osmasedmdesát roků. Akorát minimálně na pódiu působí dojmem, že má přesně tolik let, kolik jeho stávající manželka... I na pláži U Vrbiček frontman kapely Olympic řádil, jako kdyby spolu se ženou teprve vyhlížel čtyřicáté narozeniny. Ovšem i ostatní členové kapely v čele s fantastickým baskytaristou Milanem Broumem za ním nijak nezaostávali. Lidé si tak během bezmála dvouhodinového koncertu užili energický rock and roll i nádherné balady, nápadité hudební aranže i kvalitní texty, radost i melancholii. Zkrátka vše, co může dobrá muzika nabídnout.

Hudbou proti chladu

Na pláži pod hvězdami zazněly hity svižné (třeba Vlak, co nikde nestaví, Želva, Dynamit), romantické (Okno mé lásky), méně známé (např. Kanagom) a hlavně nesmrtelné osobní výpovědi (Dávno, Jako za mlada, Já nejsem zlej či Jednou, v jehož závěru si Petr Janda střihl perfektní kytarové sólo). Vše coby druhý přídavek zakončila píseň známá jako Slzy tvý mámy. Pak už se nad pláží rozezněl reprodukovaný Wonderfull World Luise Armstronga.
Mnohé z přítomných zejména na začátku koncertu zaskočilo ochlazení, které přišlo po teplém podzimním dni. „Dříve nás mnohawattová světla na pódiu pěkně opékala, ale tahle doba už je pryč. Takže nám teď nezbývá než zahřát sebe i vás muzikou,“ prohlásil mezi písničkami Petr Janda, který v tomto ohledu fungoval jako kotelna na sídlišti. A to i přesto, že on sám bojoval s rýmou.

Olympici zněli i po koncertě

Skuteční milovníci hudby odcházeli s pocitem, že pro něco podobného stojí za to žít. „Vystoupení Olympicu bych si nikdy nemohl nechat ujít. Za poslední roky jsem byl na všech pěti, které se tady u nás konaly. Kromě toho jsem si zajel i do Prahy na tříhodinový koncert u příležitosti 55 let existence kapely. A řeknu jediné. To, co zvládne Petr Janda coby zpěvák a sólový kytarista, to by drtivá většina dnešních mladých muzikantů nikdy nevydržela. Vždyť někteří mají problém, aby vydrželi na pódiu hodinu!“ srovnal Oli Vidmuch, který je sám aktivním hudebníkem. „Jsem tady s kamarády muzikanty, až přijdeme dneska v noci domů, tak si určitě nějaké písničky Olympicu zahrajeme. Já osobně mám nejraději Dávno a Ulice, ty určitě nebudou chybět,“ dodal Vidmuch.

Řádil covid i lakota

Samy pořadatele zaskočila nižší účast, než s jakou počítali. Příčiny byly různé. Z důvodů souvisejících s šířením nemoci covid-19 nebyl přítomný například ani náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil, který nad akcí převzal záštitu. „Olympici předvedli naprosto excelentní výkon. Bohužel na pláži bylo nečekaně málo lidí. Ale vzhledem ke vzrůstající panice související s koronavirem a opatřením vlády se možná ani není co divit. Tolik telefonátů jako dnes dopoledne jsem už hodně dlouho neměl. Všichni se ptali, zda koncert bude. Myslím, že spousta lidí pro jistotu vůbec nepřišla,“ povzdechl si Petr Zlámal z pořádající agentury HIT TRADE.
O to trapněji působili lidé užívající si koncert za plotem. Mnozí si s sebou vzali i skládací rybářské židličky, na nichž usedli uprostřed cesty lemující nádrž. „Našli se i tací, kteří si ještě pochvalovali, že se zadarmo nechali přivézt z Prostějova autobusem. Přitom vstupenky u nás byly nejlevnější v celé republice,“ kroutil hlavou pořadatel.
Koncert Olympicu stylově zakončil letošní seriál akcí na pláži U Vrbiček. „Tento rok to celkově bylo hodně slabé jak kvůli koronaviru, tak i počasí. Nezbývá než doufat, že se opět sejdeme v lepších časech,“ uzavřel Petr Zlámal.

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...