Dobré dopoledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po takřka měsíční pauze pokračuje Prostějovské „babí“ léto a s ním předposlední zastávka letošního hudebního programu. Nadcházející pátek v podvečer vystoupí nově na pódiu na prostoru vedle prostějovského muzea známý písničkář Pokáč. Před jeho koncertem se můžete ještě těšit na zpěvačku Ashenu.


„Stejně jako v loňských letech, jsme se snažili nabídnout divákům průřez hudební scénou, aby si tam každý našel to své. Pro mladé posluchače je Pokáč skvělým hudebníkem. Myslím si tedy, že by se večer mohl líbit,“ těší se na další díl odložené letní série Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějov.
Český písničkář a textař hrající na kytaru i ukulele, vlastním jménem Jan Pokorný, bude vystupovat na pódiu před muzeem od dvacáté hodiny. V písních interpreta, který propaguje svoji hudební tvorbu hlavně na YouTube, se často objevuje ironie, sarkasmus a nadsázka. Ve svých textech často zpracovává témata běžného života. Můžete si tak přijít s ním zazpívat jeho hity jako jsou Matfyzák, Mám doma kočku, V lese, Nešahej na mě, Vymlaceny entry a mnoho dalších.
Nově se akce uskuteční před budovou muzea. „Pokáč vystupuje sám, takže by se na velkém pódiu zcela ztrácel. Myslíme si, že bude rozumnější, když bude zpívat z malého pódia v prostoru vedle muzea. Pro něj to bude mít větší smysl, něž na tom velkém pódiu,“ osvětlila náměstkyně.
Nejprve se ale ještě náměstím rozezní zpěv místní amatérské hudebnice Asheny. Zpěvačka, která v srpnu vydala svoje druhé CD, bude předskokanem hlavní hvězdy večera.
Stejně jako minulé koncerty, ani ten páteční se neobejde bez opatření. „Samozřejmě bude připraven koridor pro tisíc lidí s občerstvením a s toaletou. Každý, kdo půjde do koridoru jako takového, dostane barevný pásek,“ doplnila Sokolová s tím, že organizátoři jsou také připraveni reagovat na aktuální epidemiologická opatření.
Neváhejte a přijďte si zdarma užít pohodový páteční hudební večer.

 

KDY: PÁTEK 25. ZÁŘÍ, 18:00 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA (vedle budovy muzea), PROSTĚJOV

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...