Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tečka! Vyvrcholením osmatřicátých Hanáckých slavností v Prostějově (čtěte na dvoustraně 52-53) byl nedělní koncert famózní slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové. Rodačka z Prešova už dávno není součástí kapely Peha, do Prostějova dorazila s novými muzikanty. Bezmála dvouhodinové představení nadchlo slušně zaplněné „koronavirové“ boxy v hledišti. A když zazněl i největší Knechtové hit Spomal, posluchači šíleli...

 

Ještě během dne bujely spekulace, zda hvězda slovenské poprockové scény do Prostějova dorazí, neboť obavy z nákazy COVID-19 panují ve velkém i u našich východních sousedů.

„Kapela je už tady, tak snad dorazí i Katarína,“ hlásila Večerníku těsně před sedmnáctou hodinou Pavla Vašková, šéfka Kulturního klubu Duha. A skutečně za dvě hodiny už zpěvačka s nezaměnitelným hlasem vystoupila na pódium a přivítala se s diváky. „Je tu niekto? Tak ruky hore a ideme,“ pronesla Katarína Knechtová a vzápětí spustila hned od začátku palbu svých největších hitů. Jakmile přišel na řadu ten největší Spomal, z dob její největší slávy se skupinou Peha, diváci okamžitě zareagovali a celou písničku zpívali se slovenskou hvězdou.
Katarína Knechtová si většinu písniček skládá sama a možná i díky tomu do každého songu viditelně dávala své srdce. „Takový hlas jako ona nemá žádná ze současných zpěvaček v Čechách ani na Slovensku. Byl jsem na ní před léty v Žilině a tam dorazilo na koncert přes deset tisíc diváků. Koncert v Prostějově jsem si nemohl nechat ujít,“ svěřil se Večerníku Petr Vaněk z Prostějova.
Katarína Knechtová zapojila do zpívání i své taneční umění a dokázala se společně s muzikanty na pódiu opravdu vyřádit. A svým vystoupením samozřejmě strhla i prostějovské publikum. Její koncert na úplný závěr Hanáckých slavností neměl prostě chybu.

 

 

 

 

 

 

Podrobné reportáže z hodů najdete jen v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 14. září

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...