Dobré odpoledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Tohle byl dobrý nápad a hlavně tahák celého Wolkrova Prostějova! Do Městského divadla dorazil ve středu vpodvečer všestranně talentovaný herec Jan Cina, který vystoupil v představení Malý princ podle slavné knížky Antoina de Saint Exupéryho. Špičkové představení bylo volně přístupné, i přesto se v solidně zaplněném hledišti našlo několik prázdných míst. Věkový průměr diváků však byl výrazně nižší, než tomu u nás bývá zvykem.

 

Kdo by neznal Malého prince? Příběh chlapce, který už desítky let učí lidi vidět srdcem, je jedním z nejdojemnějších, jaké kdy byly napsány. V rámci Wolkrova Prostějova 2020 ho mohli lidé zdarma vidět na prknech Městského divadla v Prostějově v podání Jana Ciny za režie scénografického mága Šimona Cabana. Představení bylo skutečnou pastvou pro oči a vynikalo nevídanými scénickými nápady a efekty. Na druhou stranu ten, kdo dobře neznal knihu, se v tom, co se vlastně děje na jevišti, mohl docela ztrácet. Ale takový člověk se očividně v publiku nenašel ani jeden.
„Ze začátku mi bylo líto, že se z představení zcela vytratil příběh, téměř všechny myšlenky a hlavně emoce. Také se mi příliš nelíbila doprovodná hudba ani texty. Nicméně postupem času jsem se nechala unášet jednotlivými obrazy, které byly opravdu úžasné. Jejich smyslem bylo jen něco naznačit tak, aby si zbytek člověk mohl sám domyslet ve své fantazii. Byla v nich přitom spousta nápadů, které jsem ještě nikdy na žádném divadle neviděla,“ zhodnotila divačka Tereza.
Drtivá většina mladého publika byla nadšená a představení na závěr ocenila potleskem ve stoje.

 

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...