Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V nadcházejícím týdnu ožije město Prostějov tradičním festivalem poezie. I když i ten je letos jiný. Jarní termín musel být posunut na podzim, Wolkrův Prostějov 2020 se tedy uskuteční od úterý 1. do soboty 5. září. Ani tato akce se nevyhne zvýšeným hygienickým opatřením.


„Přehlídka recitátorů sólistů je rozdělena do tří kategorií podle věku účastníků. V blocích se uskuteční zejména v prostoru ´jeviště za oponou´ v městském divadle, kde počet účastníků v jednom čase na jednom místě nepřesáhne sto padesát osob. Tito budou upozorněni na nutnost mít roušky, k dispozici bude pochopitelně desinfekce. Jednotlivá představení přehlídky divadel poezie se pak uskuteční v sále Duhy, maximální kapacita je opět půldruhá stovka návštěvníků. Případně může proběhnout také v prostoru ´jeviště za oponou´, opět s uvedenou maximální kapacitou. Také tito účastníci budou mít k dispozici desinfekci a budou upozorněni na povinnost mít roušky,“ vysvětluje všechna pravidla Milada Sokolová, náměstkyně prostějovského primátora.
Tvůrčí dílny mají maximální kapacitu cca 20 osob, k dispozici bude dezinfekce. „Co se týče večerního doprovodného programu, tak zahájení Wolkrova Prostějova proběhne na nádvoří zámku, tedy ve venkovních prostorách s maximální kapacitou dvou set osob. Host festivalu – divadelní představení Malý princ – proběhne v městském divadle, ovšem zde budou uzavřeny balkony, kapacita tedy bude omezena do pěti set diváků. Večerní koncerty se uskuteční na nádvoří zámku, kapacita je omezena prostorově na maximálně dvě stě osob ve venkovním prostoru. Závěrečný večer se bude konat v sále Duhy s maximálním počtem sto padesáti návštěvníků. Po celou dobu konání festivalu bude zvýšená intenzita úklidu, vyvěšena upozornění na nošení roušek, dezinfekce bude k dispozici na WC i před vstupem do sálů. Od všech účastníků, kterých je přihlášeno na dvě stovky, budeme požadovat prohlášení o bezinfekčnosti. Prostě letošní Wolkrův Prostějov bude poněkud netradiční, ale věřím, že úspěšný,“ předeslala k programu Sokolová. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...