Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a spolu s nimi již zanedlouho skončí také výstava Vladimíra France Má vlast. Jedinečná expozice velkoplošných obrazů byla v OC Zlatá brána k vidění od 23. června. Její kurátor však již na příští rok chystá další skutečnou lahůdku.

Na aktuální výstavu Vladimíra Franze ve Zlaté bráně, nad kterou převzal záštitu primátor statutárního města Prostějova František Jura, se můžete přijít podívat už jen do příštího úterý 31. srpna. Připomeňme, že zahájení výstavy bylo spojeno i s varhanním koncertem a obojí přilákalo pozornost až nečekaného množství Prostějovanů. Originální spojení hudby a výtvarného umění se ujalo. „Bylo to vůbec poprvé, co Vladimír Franz tímto způsobem uvedl výstavu svých obrazů. Ty se nyní budou stěhovat do Pelhřimova. I tam by u příležitosti zahájení výstavy chtěli uspořádat koncert, jako tomu bylo u nás,“ upozornil galerista Jindřich Skácel, který celou akci v Prostějově připravil.
Organizátor řady ceněných projektů na příští rok chystá další „bombu“. „U příležitosti desátého výročí vzniku své Galerie umění bych rád do Prostějova pozval Jana Saudka. Lidem bych ho chtěl představit nejen jako slavného fotografa uznávaného po celém světě, ale také jako velmi precizního malíře,“ nastínil své další plány Skácel.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...