Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořádně nabitý program čeká všechny, kdo vyrazí na oslavy 630 let od založení města Prostějova. Ty se nezadržitelně blíží, konají se v sobotu 3. října a lidé zde najdou hudbu, šermířská vystoupení i historické stánky. Jen samotné velkolepé zahájení akce dává tušit, že se v centru Prostějova uskuteční zajímavá událost, na kterou účastníci jen tak nezapomenou.
Oslavy musely být kvůli koronavirovým opatřením přesunuty, jak poznamenala Martina Drmolová, komplikace to příliš nepřineslo. „Jen jsme se dohodli na jiném termínu, který jsme přizpůsobili dalším akcím. Šlo opravdu jen o datum, s pořadatelskou firmou je výborná spolupráce,“ pochvaluje si produkční Kulturního klubu Duha.
Akci uspořádá agentura Gryff. Nebude to její první počin v Prostějově: za sebou už má například zorganizování masopustního veselí, kde nechyběl průvod masek nebo řezník Krkovička porcující prase. Zabijačka tentokrát prim hrát nebude. Nicméně lidé se přesto mají na co těšit. „Určitě všechny osloví slavnostní zahájení a příjezd Jošta který je v plánu na třináctou hodinu. Děti pak stoprocentně šermířské souboje p hodinu později a divadlo, dospělé zase středověký rock od šestnácti hodin, jemuž bude předcházet povídání prostějovského kata“ vypíchla z programu Drmolová.
Akce by měla začít v 9.30 hodin a skončit zhruba v 18.00 hodin. Organizátoři nyní musí doufat, že se na ně usměje štěstí. Jedná se o venkovní akci, jejich pohledy tak budou často směřovat k předpovědím počasí a později k nebi. A hlavně zde je riziko, že v případě zhoršení epidemiologické situace by mohlo město oslavy odpískat i podruhé. „Plán C s dalším přesunem akce nemáme. Situace se neustále vyvíjí, nemá tedy smysl řešit v srpnu něco, co se uskuteční v říjnu,“ vyjádřila se Drmolová jakožto programový a kulturně výchovný pracovník.

Program oslav města:

9.30 zahájení akce, bubeníci a vyvolávači
10.00 otevření jarmarku heroldem
10.15 středověká hudba
11.00 rytíři svatého grálu
11.30 Via Nemesis – tance
12.00 rytíři a dvorní dámy
12.30 středověká kapela
13.00 slavnostní ceremonie, příjezd Jošta
13.30 Kterak se tančilo na slavnostech
14.00 Barbaři – divadelní a šermířské vystoupení
15.00 povídání prostějovského kata
15.30 Kterakto se rytíři potýkají aneb umění fechtýřské
16.00 Clamortis – koncert středověké rockové kapely
18.00 ukončení slavností

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...