Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Zpěv, tanec, ale také extravagantní oblečení. A nenápadná vzpomínka na Fredieho Mercuryho. Tak se ukázal pod Kosířem Mikolas Josef, jedna z vycházejících hvězd na českém hudebním nebi. A právě pod nebem v zámeckém parku také ve středu vystupoval. Z jeho koncertu se stala velká show a při pohledu do publika bylo vidět, že nezaujal svými španělskými a anglickými hity zdaleka jen lidi kolem patnácti nebo dvaceti let. Ale také například takzvané „Husákovy děti“ a mezi nimi i PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

 

Před nějakými pěti či šesti lety znal Mikolase Josefa nejspíš jen málokdo. Poté se však dnes dnes čtyřiadvacetiletý zpěvák a muzikant prodral pod záři reflektorů. Nezapomněl však na to, jaké to je s muzikou začínat. „Prvních pět až deset písniček jsem hrál se zavřenýma očima a pak jsem je otevřel a doufal jsem, že tam bude někdo stát a někdo mi do futrálu něco hodí. A ono se tak stalo!“ vyprávěl posluchačům a zavzpomínal tím na roky, kdy jezdil s kytarou po Evropě a hrál na ulici.

Od té doby uplynulo hodně času a příběh hudebníka nabral na obrátkách, jeho písně jsou slyšet z rádií, koncertuje, účastní se charitativních akcí. A je o něm slyšet. Má už také něco za sebou a podle toho vypadala jeho show pod Kosířem. Netrvalo dlouho a diváky dostal do varu. „Na české poměry to má fakt dobré, kvalitní,“ ocenil jeden z návštěvníků, kterého podle jeho slov zpěvák a kytarista hodně překvapil. Příjemně. Jiní lidé naopak dorazili najisto. „Tenhle song bych rád věnoval Maggie, její kamarádce a jejímu tatínkovi. Protože mám fanynku, která se svou rodinou jezdí všude, kam jezdíme my,“ vzkázal Mikolas Josef. Během více než hodinu trvajícího koncertu zpíval anglicky a španělsky. Nechyběla ani píseň Lie to me, kterou se proslavil v Eurovizi.
Mikolas se představil nejen jako zpěvák a tanečník, kytarista, ale taky jako showman. S fanoušky komunikoval, povzbuzoval je. Ti mu tak odpustili, že místo Kosíře zabrousil do Košířů. I některé pomalejší hitovky. „Není tancovací, není skákací, ale zaprvé potřebuji chvilku neskákat, nedávno přišli, že mám těžké astma. Takže se trochu zklidním,“ vzkázal publiku, které koncert doslova hltalo. A nejen mladé ženy doprovodily jeho další písničku zapalovači a rozsvícenými telefony. „Bylo to naprosto super, pravidelně na jeho koncerty nejezdím. Líbily se mi hlavně ty nejznámější písničky,“ ocenila snažení Zuzana Mrázková. Lidé skutečně prakticky všichni odcházeli nadšení a s úsměvem. „Koncert byl skvělý, konkrétně jsem přijela na dvě písničky, které znám a u kterých jsem si mohla zatancovat. Dočkala jsem se,“ přidala se Stanislava Richtrová.
K samotnému interpretovi se Večerní nedostal, dle hlasů od organizátorů byl ale místním prostředím nadšen. Zámek a jeho okolí obdivoval, vřele pak mluvil na adresu publika. Tato akce se povedla.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...