Dobré dopoledne, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Netrpělivě je všichni vyhlíželi a už jsou konečně tady! Oblíbené velké koncerty v rámci Prostějovského kulturního léta startují již tento čtvrtek, tj. 13. srpna. Těšit se můžete na večer s Helenou Vondráčkovou a Radimem Schwabem, který vystoupí společně se sborem Proměny. Přijďte a užijte si pohodové odpoledne a večer.


Ve čtvrtek nás čeká první koncert před radnicí. Vystoupení od 18:00 hodin zahájí amatérská kapela Tak určitě!, která pochází z Němčic nad Hanou a okolí. Skupina vytváří akustické verze populárních skladeb, občas přidá i vlastní český text. Po nich od osmi hodin přijde na řadu zpěvačka Helena Vondráčková. „Samozřejmě bych všechny chtěla pozvat na Helenu Vondráčkovou a Radima Schwaba. Helenka bude zpívat svoje nejznámější hity. Radim se opět pustí do muzikálových melodií, které má Prostějov velmi rád. Pozvala bych je také i na němčickou amatérskou kapelu Tak určitě! V rámci Prostějovského léta totiž dáváme vždy šanci kapelám z Prostějova a nejbližšího okolí k jejich prezentaci,“ sdělila náměstkyně a předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.
Koncerty v rámci Prostějovského léta byly ovlivněny koronavirovou situací, a tak je město přesunulo až do poloviny srpna. Proto má letošní kulturní program přízvisko „babí“ a koncerty na náměstí začínají až teď. I tak se ale tato akce nevyhne státnímu opatření, které má omezit šíření viru. „Opatření kvůli koronaviru budou. Řídíme se vládními nařízeními, kvůli nimž může být pohromadě venku tisíc lidí. Proto jsme se rozhodli připravit koridor, který bude mít každý samostatné občerstvení. Na první akci budou tyto sektory dva. Každý z účastníků získá barvu náramku daného koridoru, ve kterém bude, abychom přesně věděli, kolik lidí tam je,“ nechala se slyšet Sokolová.
Další koncert proběhne 26. srpna a vystoupí na něm další česká diva Hana Zagorová. „Na večer s Hankou Zagorovou se osobně velmi těším. Hanička je moje srdeční záležitost. Na akci budou doprovodné kapely, jako jsou Suzi Quatro revival a Smokie revival. Myslím si, že to bude báječná akce,“ doplnila náměstkyně.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...