Dobrý večer, dnes je pátek 22.9.2023
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Milé čtenářky,
vážení čtenáři,
čas prázdnin a dovolených nám všem utíká jako voda a podzim se blíží mílovými kroky. Doufám, že letošní neobyčejné léto prožíváte v rámci možností maximálně v klidu a bez stresu. Tentokrát je totiž obzvlášť důležité, abychom si sluníčka všichni pořádně užili, odpočinuli si a načerpali síly i energii. Na podzim budeme zřejmě všeho potřebovat více než obvykle.


Nechci tady ale na tomto místě polemizovat, jaké vyhlídky nás čekají a co je nejlepší dělat v době koronavirové, v níž, ať už chceme nebo nechceme, prostě a jednoduše žijeme. S tímto faktem je třeba se smířit a hlavně dodržovat hygienu, což byl v posledních letech jeden z největších rozmarů společnosti.

 

Speciální příloha ŽIVOT VE MĚSTĚ vychází jako součást tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 10. srpna

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...