Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na přírodním koupališti v Otaslavicích se můžete kromě osvěžení těšit každých čtrnáct dnů na páteční promítání letního kina. Uplynulý pátek 31. července se organizátoři rozhodli diváky osvěžit filmem se zimní tematikou Šťastný nový rok. Diváků se po horkém dni sešlo více než dost a film celkově slavil úspěch. Kromě letního kina poslední dny také hodně potěšily milovníky osvěžení, biotop byl od pondělí hojně navštěvovaný.

 

V areálu koupaliště se promítá pravidelně v pátek jednou za čtrnáct dnů. Přes léto se organizátoři zaměřili především na české komedie, odvysílali již filmy jako Vlastníci nebo Poslední aristokratka. V plánu jsou další dva filmové večery. V pátek 14. srpna by to měla být česká klasika Slunce, seno, jahody a na závěr prázdnin je naplánovaná komedie 3Bobule. Tím ale zdaleka v otaslavickém kině s promítáním nekončí.

„Po ukončení sezóny na koupališti máme v plánu kino přemístit do prostoru sokolovny. Po loňském úspěšném promítání jsme se rozhodli pořídit si vlastní promítací soupravu a nyní jsme už oficiálně registrovaným kinem. Podařilo se nám tak po třiceti letech vrátit kino do Otaslavic,“ prozradil novinku místostarosta obce Mojmír Sokol, který má zároveň biotop na starost. „Jsem rád, že pan Sokol přišel s tímto nápadem na koupi vlastního kina. Ušetří nám to peníze a investice se brzy vrátí, také si cením toho, že i zastupitelé tuto koupi jednohlasně schválili. Pro naše obyvatele to tak představuje další kulturní akce, na které mohou zajít v průběhu celého roku,“ říkal spokojeně starosta obce Marek Hýbl.
Vedle promítání je biotop samozřejmě všem k dispozici každý den od deseti dopoledne do osmi večer. I když letošní počasí dlouho nebylo nakloněno provozování venkovních koupališť, poslední týden si provozovatelé nemohou stěžovat. „První týdny prázdnin to počasí ideální nebylo, teď se nám ale ukázalo léto v plné kráse. Od pondělí zde máme spoustu návštěvníků, za což jsme moc rádi. Minulé úterý jsme přesáhli hranici sedmi set lidí, což byla zatím nejvyšší návštěva celého léta,“ doplnil dále Mojmír Sokol.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...