Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sobotní večer patřil v Plumlově houslovému virtuosovi Pavlu Šporclovi. Od sedmé hodiny večerní odehrál v sále vysokého zámku koncert s názvem Pocta Paganinimu. Jako milý host se představila také jeho manželka Barbora Kodetová Šporclová a společně diváky rozhodně nenudili.

Od začátku koncertu kromě svého mistrovského umění předával lidem také pozitivní energii a krátkými historkami ze života dalších houslových velikánů nejednou rozesmál přítomné publikum. Přeplněný koncertní sál plumlovského zámku byl svědky nevídaného umu tohoto umělce.

. Jelikož se akce konala ve vnitřních prostorách zámku, všichni zúčastnění diváci museli mít zakrytá ústa a je nutno podoktnout, že roušky měli opravdu všichni. Na tohle téma zavtipkoval i sám virtuos Pavel Šporcl, že když se dozvěděl, že všichni budou muset mít roušky, vzal si alespoň šátek, aby bylo vidět, že v tom publikum nenechá.
Zásluhou hlavního protagonisty se vystoupení neslo na pohodové vlně, dobrou atmosféru všichni návštěvníci s povděkem kvitovali. Na závěr nechyběl ani ohlušující potlesk ve stoje. Pavel Šporcl tak ukázal, že i vážná hudba se dá představit způsobem, který dokáže zaujmout i hudebně jinak orientované obecenstvo.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...