Dobré dopoledne, dnes je sobota 28.5.2022
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Krásné prostředí, dobré jídlo, pohodová atmosféra, a navíc kvalitní country muzika. To je vizitka vojtěchovského Country festu. Zejména letos bylo čekání předlouhé. Ale lidé se přeci jen dočkali, v sobotu tak s úderem čtrnácté hodiny začal už 21. ročník festivalu, který v regionu nemá obdoby. Festivalu plného ostřílených muzikantů a zpěváků i mladých talentů, kteří ale mají jedno společné, perfektně se hodí k Vojtěchovu, místu plnému luk, koní a temných lesů.

 

Klobouk, vysoké boty, oblečení do saloonu. A jde se! Tato výstroj nebyla v sobotu ve Vojtěchově nutná, byla však častá. Jakby ne, po roce se vrátil Country fest, akce, nad jejíž hudbou zaplesá srdce nejen country nadšence. Zaznělo totiž mnohé: country, folk, ale také třeba rock. Hudebníci ukázali nejen sílu svých nástrojů a hlasivek, ale také to, že mají velký rozsah činnosti. Příkladem budiž třeba zpěvačka a kytaristka Sabina Uxová. Jak obecenstvu prozradila, vyrůstala na rocku, který ji poznamenal. Nicméně během jejího vystoupení doprovázeného potleskem a spokojeností zazněl třeba také Karel Kryl a jeho Ukolébavka nebo Maškary. „Slečna zde hraje už dlouho, hraje ale moc dobře. Ale Taverna je Taverna,“ poznamenala Eva, jedna z divaček. Na festival jezdí nepřetržitě od roku 2013.
Ji i další stovky lidí, kteří si přes nevyzpytatelné počasí našli do Vojtěchova cestu, ale vesměs potěšili všichni interpreti. Festival si stále drží vysokou laťku, a navíc regionální charakter, a to ať už právě zmíněná kapela Taverna, nebo Tres Soldanos vystupující po klubech a hospůdkách na Prostějovsku, jsou původně právě z Prostějova. Navíc dohromady nabízí jak energickou hudbu, tak i zkušenosti. Kupříkladu Taverna vznikla už v roce 1993. Jak se přitom ukázalo, na festival už mnozí posluchači jeli najisto a za konkrétní skupinou či muzikantem. „Sváťa Kotas, na toho jsme přijeli. A byl super. My sem jezdíme každý rok, jsme mnohaletí návštěvníci,“ usmála se Magda Bábková. Příjemné pak bylo, že mezi vesměs čtyřicátníky a padesátníky se pohybovalo i několik dětí. Country tak bude mít nepochybně příznivce i v budoucnu.
K festivalu tradičně patřilo dobré jídlo a pití. Pivo, limonáda? Žádný problém. A kdo měl hlad, mohl vzít zavděk kuřecími steaky, makrelami nebo třeba živáňskou pečení připravovanou U Posledního mohykána. Na své si ale v případě zájmu přišli také vegetariáni. Jen ne příznivci teplého a suchého počasí. Jak se ukázalo, „poručíme větru, dešti“ stále neplatí. A tak se po prvních kapkách doslova protrhla oblaka a okolo osmé hodiny večerní dostal festival pořádnou sprchu. Interprety ani diváky to ale nevyvedlo z míry. A dál užívali večera plnými doušky. Takže letošní country fest? To byla zhmotněná pohoda.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...