Dobré poledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovsko se může pochlubit hned dvěma „nej“. Nejmenšími lázněmi a pravděpodobně taky nejmenším filmovým festivalem. Ten se v sobotu odehrál ve Tvorovicích, a to už podeváté. Co od něj čekat?


Fajn zábavu, prima atmosféru. I zajímavé snímky. Tentokrát to byl krásný počin pro děti, Lví král. Dále sportem líznuté Le Mans 66 a mezi tím byl ještě jeden snímek – Planeta Česko. Pořadatelé se letos ale museli uskromnit. „Vždycky jedeme pátek a sobota, ale letos jsme to zkrátili kvůli koronáči na jeden den. Promítáme na stěnu na hřišti ve Tvorovicích,“ přiblížila za pořádající spolek Syslov Ludmila Hýblová. Festivalu nepřálo počasí, což pořadatelé pojistili stany. A ani nuda mezi filmy nehrozila. „Přestávky letos vyplnily filmové hádanky pro děti a pak fotky ze starších ročníků. Máme vlastní trika s autorským potiskem, tašky a letos i roušky s potiskem,“ dodala Hýblová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...