Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už jste se byli podívat? Pokud ne, pak byste si měli najít čas. Jedinečná výstava obrazů Vladimíra Franze Má vlast bude ve Zlaté bráně k vidění už jen do konce prázdnin.

Zahájení výstavy bylo spojeno i s varhanním koncertem. Obojí přilákalo pozornost až nečekaného množství Prostějovanů. Originální spojení hudby a výtvarného umění se ujalo. „Bylo to vůbec poprvé, co Vladimír Franz tímto způsobem uvedl výstavu svých obrazů. Už vím minimálně o dvou dalších moravských galeriích, které by s ním rády uspořádaly něco podobného,“ prozradil nám galerista Jindřich Skácel, který celou akci v Prostějově připravil.
Rozměrná díla Vladimíra Franze nyní přitahují pozornost návštěvníků druhého patra Zlaté brány. Díla si tak mohou prohlédnout i ti, kteří by jinak do galerie s moderním výtvarným uměním asi nikdy nezavítali. „Byl jsem v protějším občerstvení na obědě a než jsem se najedl, tak si obrazy prohlédlo asi dvacet zvědavců, kteří procházeli kolem,“ potvrdil Skácel.
Na výstavu ve Zlaté bráně, nad kterou převzal záštitu primátor města Prostějova František Jura, se můžete přijít podívat do 31. srpna.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...