Dobré dopoledne, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již pátý ročník Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových Lázních proběhl v týdnu od 6. do 12. července a významně na něm byl zastoupen i prostějovský region. Známý kreslíř a humorista Jan Tatarka na festivalu uspěl svými kresbičkami, jedna z nich dokonce zvítězila v divácké soutěži o nejlepší kreslený vtip!

Hlavním tématem Mezinárodního festivalu kresleného humoru byly vlaky a železnice a sešlo se na něm na osm stovek kreslených vtipů od desítek autorů z celého světa. „Byl to parádní festival, výstava obsahovala 800 vtipů od 332 autorů z 51 zemí. Festival získává už svoji tradici a jeho návštěvníci zaplnili celé náměstí ve Františkových Lázních,“ pochvaloval si Večerníku Jan Tatarka, jehož kreslený vtip zvítězil v divácké soutěži. „Jsem velmi rád, že se mi podařilo pobavit návštěvníky festivalu do té míry, že hlasovali pro můj kreslený humor a mohl jsem získat tuto cenu,“ řekl exkluzivně Večerníku Jan Tatarka.
K pohodě a veselí během festivalu přispěli nejen humoristé, ale i vstoupení Xindla X či kapely Laura a její tygři. Akci moderoval Petr Batěk.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...