Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pro milovníky filmů mají nově v Malém Hradisku dobrou zprávu. Pokud doteď museli za zážitky do kina dojíždět, nyní už to nebude nutné! Obec totiž obnovila promítání v kulturním domě. Počínaje minulým pátkem se v nepravidelných intervalech budou znovu promítat filmy, a to klidně až pro dvě stě lidí. Promítání začalo českou komedií Přes prsty.


Do nové technologie obec dala 160 000 korun, z toho zhruba třetinu získala z peněz Olomouckého kraje. „Jde mi hlavně o to, aby se lidé scházeli i jinde než v obchodě nebo na poště. Aby netrčeli pořád jen na internetu,“ poznamenal k tomu starosta obce Marian Fiedler. Zároveň tak navázal na tradici, která už v obci historicky byla, do akce se rovněž vrátil někdejší promítač.
Starosta rovněž Večerníku prozradil, jak si provoz kina představuje: „Budeme promítat nárazově, jak bude možnost. Chceme zde také představení pro děti ze škol stejně tak pro seniory. A je možné se taky domluvit s nějakým spolkem, který by něco chtěl promítat,“ vzkazuje.
Běžné vstupné odhadl na částku okolo 70 až 80 korun. „Pokud bychom nasadili ceny běžné v multikině, nikdo nepřijde. Popravdě ani nečekáme a nechceme na téhle novince vydělávat. Budeme rádi, když skončíme na nule,“ poznamenal Marian Fiedler s tím, že i zapůjčení jednotlivých filmů a provoz něco stojí.

V Mostkovicích tři filmy za víkend

Pátečním večerem bude provázet další snímek v letním kině v Mostkovicích. Tentokrát se diváci mohou těšit na Hynka Čermáka v hlavní roli ve filmu Národní třída. V sobotu pak zase na komedii Špindl 2, v neděli se bude pokračovat filmem Zdeňka Trošky Zakleté pírko. Všechny tři filmy budou začínat o půl desáté. Vstupné bude klasických 80 korun a páteční promítání bude dětem nepřípustné.

„Letňák“ bude i v Otaslavicích
Páteční večer by měl patřit letnímu kinu také v Otaslavicích v areálu koupaliště. Promítat by se měl film Mamma Mia 2, který byl v plánu již minulý týden. Kvůli počasí ale byla akce přeložena na tento pátek od jednadvaceti hodin.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...