Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V čítárně, v přízemí budovy, si můžete zdarma a v pohodlí prolistovat a přečíst vše, co vás zajímá. Výběr je opravdu široký - 105 titulů novin a časopisů. Pokračuje ředitel knihovny Aleš Procházka.

Noviny a časopisy čteme nejen proto, abychom měli přehled o současném dění a našli v nich potřebné informace, ale samozřejmě také kvůli zábavě a relaxaci. Tištěná média, především noviny, nabízejí stále jistou záruku kvality poskytovaných informací, a tak bychom je ani v dnešní virtuální době neměli přehlížet.

Další výhodou je také to, že čtení tištěného textu nezatěžuje naše oči tolik jako obrazovka. Bohužel, pravidelné kupování novin a časopisů je poměrně drahá záležitost. A tady vám přichází na pomoc knihovna. V čítárně, v přízemí budovy, si totiž můžete zdarma a v pohodlí prolistovat a přečíst vše, co vás zajímá. Výběr je opravdu široký – k dispozici máte 105 titulů novin a časopisů. Aktuální výtisk je možné si prohlédnout pouze v knihovně, starší čísla časopisů si můžete vypůjčit domů, a to na 14 dnů.

Ať už hledáte časopis pro relaxaci, chcete být informováni o aktuálním dění, zajímá vás cestování nebo hledáte radu či inspiraci pro svůj koníček, určitě si vyberete. V čítárně samozřejmě půjčujeme také odborné časopisy. Můžete je využít pro studium nebo pracovní vzdělávání. Najdete zde i regionální periodika a také tiskoviny, které jsou pro vás připraveny k rozebrání zdarma.

Přijďte si vybrat, těšíme se na vaši návštěvu.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...