Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vladimír Franz přijíždí do Prostějova! Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor, který na sebe upozornil i jako kandidát na prezidenta ČR, se zde představí v obou polohách své umělecké činnosti. Lidé budou moci zavítat do OC Zlatá brána na výstavu jeho velkoformátových obrazů Má vlast stejně jako na jeho varhanní koncert v hlavním prostějovském kostele.

Vladimír Franz ve své tvorbě se již více jak deset let intenzivně zabývá českou krajinou, nelze se tedy divit, že jeho výstava nese název Má vlast. Před dvěma lety vydal stejnojmennou knihu obsahující kromě obrazů i jeho úvahy či básně v próze. „Stalo se tradicí, že jednou ročně pořádám velkou výstavu výrazné umělecké osobnosti. Poprvé mám však premiéru také jako pořadatel hudebního vystoupení. Koncert na varhany v podání profesora Vladimíra Franze bude jistě velký zážitek pro celou prostějovskou veřejnost,“ upozornil galerista Jindřich Skácel, který vše pořádá ve spolupráci s prostějovskou farností a OC Zlatá brána.
„Do Prostějova se těším. Byla dubnová noc na počátku osmdesátých let minulého století, když jsem tam dojel poprvé,“ zavzpomínal Vladimír Franz v exkluzivním rozhovoru pro minulé vydání Večerníku, který si můžete přečíst i teď a to na www.vecernikpv.cz. „Zahraji skladbu z cyklu chorálních fantazií pro varhany nazvaného Poutní místa. Tím rozumím bod, odkud je možno dovolat se do nebe – spojení je zkrátka snazší. Třeba si však uvědomit, že poutní místo může být rovněž i zátkou na otvoru vedoucím přímo do pekla,“ láká návštěvníky všestranný všeuměl.
Vše bude koncentrováno do jednoho dne. „Zhruba hodinový koncert se bude konat ve středu 24. června od 16.00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Prostějově, na něj pak ve stejný den naváže vernisáž výstavy obrazů. Ta proběhne zhruba v 17:00 hodin ve druhém patře obchodního centra Zlatá brána. Výstavu zahájí profesor Ivo Barteček,“ prozradil Skácel.
Na obě akce je vstup pro veřejnost zdarma, záštitu nad nimi převzal prostějovský primátor František Jura.

 

KDY: STŘEDA 24. ČERVNA, 16:00 a 17.00 HODIN
KDE: KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE, FILIPCOVO NÁM.
a OC ZLATÁ BRÁNA, DUKELSKÁ BRÁNA 25, PROSTĚJOV

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...