Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1. poslední ročník Zimní olympijjády v Nezamyslicích
Nezamysličtí mažoreti uvádí 1. poslední Zimní olympijjády, která se bude konat 26. června od 15:55 hodin ve výšce 8 000 mm. nad mořem na Mount Nezamyslu. Na programu budou tři disciplíny: biatlon, hod berlou Mrazilkou a sjezd. Z důvodu koronavirové situace je letos hlavním hygienikem povolena účast pouze českých výprav. Povinnou výbavou zůstává zimní oblečení a sportovní vybavení. Zajištěno bude občerstvení, zdravotní služba i půjčovna lyží. Akci žádným způsobem nedotuje Čína.

Hanácký divadelní máj
Po celý týden bude v kině Oko v Němčicích nad Hanou probíhat postupová divadelní přehlídka Hanácký divadelní máj, která byla zahájena v neděli 21. června. Na diváky postupně čeká dalších sedm představení, z toho tři budou určena zejména dětem. Vše zakončí v pátek 26. června od 19:30 představením divadelních ochotníků z Hvozdné Odpusť Natašo!

Sraz BMW ve Žraloku
Setkání všech typů bavoráků se bude konat od pátku 26. do neděle 28. června v plumlovském autokempu Žralok. Brány kempu se účastníkům otevřou už v pátek od 9:00 hodin, hlavní program však bude probíhat v sobotu 27. června. Od 11:00 hodin si účastníci mimo jiné budou moci zasoutěžit v RC Trial pod taktovkou Petra Koukala, v 16:00 vozy vyrazí na spanilou jízdu, o dvě hodiny později budou vyhlášeni vítězové jednotlivých soutěží.

Repechy run
V neděli 28. června v 9:00 hodin odstartuje z parkoviště před sportovní halou DDM Prostějov 9. ročník Repechy run. Na účastníky čeká 22 km běhu v krásné přírodě. Trasa povede kolem Hloučely, plumlovské přehrady až do Repešského žlebu a cíle u penzionu Lada v Repechách. Jedná se o volný a neorganizovaný běh, startovné se neplatí, lidé však mohou dobrovolně přispět na chod klubu.

Klavírní koncert na zámku
Klavírní koncert Barbory Dostalíkové se bude konat nadcházející sobotu 27. června od 18:00 hodin v obřadní síni vysokého zámku. Zazní klasické, populární i romantické melodie.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...