Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Nehezké a v dnešní společnosti všudypřítomné téma přinesl pátý díl LiStOVáNí. Na programu totiž byla knížka Špeky od autora Červeného trpaslíka Roba Granta.

A i když se jednalo o vážnou věc, koneckonců jedna z hrdinek díla zvažovala sebevraždu, lidé nakonec vesměs odcházeli s úsměvem od ucha k uchu. Hodinové vystouopení totiž v přednáškovém sále Národního domu pojali i při vážnosti témat Pavel Oubram a Věra Hollá neskutečně zábavně.

Diváci měli možnost obdivovat jednak samo dílo, druhak ale výkony herců, ti se museli během LiStOVáNí vžít do celé řady rolí. To vše bez rekvizit, pouze s knížkou Špeky. Například Pavel Oubram si vyzkoušel roli sociologa, výživového poradce, starostlivého otce, ještě starostlivější matky, hudební celebrity a kuchaře Grenwilla. „Já mám samozřejmě nejradši právě Grenwilla. Protože to je cholerický tlouštík a je radost ho hrát,“ usmíval se po představení Oubram.
Celá hra se pak točí kolem vnímání vlastního těla a tloušťky. V hlavních rolích tak nemohl chybět mohutnější kuchař, anorektická slečna, ale také člověk, který obhajuje koncept fitfarem měnících se však po návštěvě v děsivé místo, ne nepodobné věznici. Herci vše odehráli s gustem, dokázali se dobře vpravit do rolí. A lidem od začátku cukaly koutky. „Mě to baví kompletně celé. Třeba ty části, kdy jsem s Grenwillem a přihrávám mu. Ale každá role má své kouzlo, je to zajímavé, poznamenala Věra Hollá, pro kterou to byla premiéra. „Byla tam i nervozita, vždyť jsem tam měla přeřeky,“ vyjádřila se.
Nakonec mohli být v divadle spokojeni. A to jak s úrovní představení, tak s obecenstvem. „Byli jsme nesmírně spokojeni s obecenstvem, byl to pěkný večer. Diváci pak také přišli osobně, že se hodně těšili. Byli zkrátka naladění na divadlo,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková. Paradoxně mohla do určité míry pomoci také koronavirová krize. „Bezprostřední kontakt mezi publikem a herci se zkrátka nahradit nedá,“ poznamenala Maršálková k LiStOVáNí.
Další je naplánované na 31. srpen, tentokrát to bude kniha Bitevní pole od Jérome Colina.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...