Příjemnou noc, dnes je středa 19.1.2022
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Čekání je u konce, tento pátek 19. června se opět budete moci uvelebit na lavicích letního kina v Mostkovicích. To si i pro letošek nachystalo bohatý program. Již tradičně sestává hlavně z českých filmů, zejména komedií. Není to však pravidlem. V Mostkovicích totiž letos vsadili hned na dvě novinky, v jednom případě se jedná dokonce o charitativní počin. S jednou, pro některé možná nepříjemnou zprávou, se ale budou muset filmoví fanoušci smířit. Letní program se totiž bude muset obejít bez Bohemian Rhapsody.


Prvním představením bude komedie Ženská na vrcholu, které začne tento pátek v tradičních 21.30 hodin. Den nato ve stejný čas bude následovat akční sranda Jumanji: Další level, tedy pokračování veleúspěšného, nyní již přes dvacet let starého amerického filmu. „Z osmdesáti procent budeme dávat české filmy a také snímky divácky úspěšné,“ uvádí k výběru kina provozovatel Pavel Ošlejšek. „Budeme zde mít koncert Michala Davida a dále také sedmého července dokument o Jízdě králů. Výtěžek z tohoto představení půjde na charitu. Pro mě osobně bude zajímavé sledovat, zda se lidi přijdou zastavit a budou je zajímat věci, které pomalu mizí – tedy zvyky a obyčeje,“ poznamenal Ošlejšek.
V programu na léto 2020 pak nechybí ani pohádky. Třeba Hodinářův učeň nebo Zakleté pírko. Nicméně diváci v něm jinak nenajdou příliš snímků zabývajících se třeba podstatou člověka, společnosti nebo celkově závažnějších témat. „Hlavní je, aby sem lidi přišli, odpočinuli si a odreagovali. A taky aby si užili pěkný večer u piva. K tomu úplně těžší témata příliš vhodná nejsou,“ objasnil strategii Pavel Ošlejšek.
Kino tentokrát bude fungovat naplno, například ve druhém červencovém týdnu plánuje hned šest představení. Program pak končí poslední červencový den, vstupné zůstává na 80 korunách.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...