Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už to budou tři roky, co jeden ze dvou prostějovských supermarketů Albert spakoval saky paky a vyklidil velkou obchodní halu v Anglické ulici. Od té doby budova chátrá a často se stává terčem zlodějů a vandalů. K volnému využití je i okolní parkoviště. Večerník se vydal pátrat, co s areálem bude dál...

 

2012 15_Albert_ruinaAlbert v uvedené lokalitě skončil z prostého důvodu. Hned vedle totiž otevřel svoji prodejnu Lidl, kterému se svými cenami nemohl konkurovat. Poté, co dveře opustil poslední prodavač, čekalo se, co s objektem bude dál... Dnes víme, že vůbec nic. Opuštěná budova je totiž už léta prázdná. Nikdo o ni nemá zájem, její majitel - společnost Ahold - ji tak nemůže ani prodat.

„Prodejna v Prostějově dlouhodobě nevykazovala dobré prodejní výsledky, proto jsme se rozhodli tuto prodejnu uzavřít. Budova bývalého supermarketu je v našem majetku, nabízíme ji k prodeji či k nájmu, ale zatím nebyla uzavřena dohoda s žádným zájemcem,“ potvrdila Večerníku Judita Urbánková, tisková mluvčí společnosti Ahold v Praze. Podle jejích slov firma vnímá také to, že budovu takřka denně postupně rozkrádají zloději. „Ano, tento fakt si uvědomujeme. Spolupracujeme v této otázce například s Městskou policií v Prostějově, na budově také průběžně opravujeme, co je potřeba,“ dodala Urbánková.

Situace okolo prázdné budovy po bývalém supermarketu Albert nevypadá nijak růžově. V majetku společnosti Ahold je také velké parkoviště, které však k radosti občanů ze Sídliště svobody může být bezplatně využíváno kýmkoliv. Ani prostějovský magistrát neví, jak dlouho mohou být tyto nemovitosti bezprizorní. „O budovu ani pozemek město zájem nemá. A co jsem slyšel, že společnost Ahold chce za všechno zhruba pětadvacet milionů korun, tak za tuto cenu to určitě nekoupí nikdo,“ poznamenal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...