Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Plesnivý salám balený v červnu 2012...

2012 15_sunkaVlastním očím nevěřil muž, který doma vybaloval nákup, jenž minulý týden ve středu pořídil v supermarketu Albert ve Vrahovické ulici. Z tašky vytáhl ve fólii zavařený šunkový salám, který hrál všemi barvami, hlavně zelenou. Na druhé straně pak byly dokonce patrné stopy plísně. Ale co víc, na cenovém štítku stálo napsáno: BALENO 17. 6. 2012!2012 15_sunka_detail
„Kdybych naletěl a přišel na to, že jsem koupil salám s prošlou lhůtou spotřeby, nadával bych a šel jim to vrátit. Ale toto mě spíš rozesmálo. Hořce. Čert vem osmnáct korun, toto je opravdu unikát! Co to ten Albert zkouší, fakt nechápu," sdělil nám muž středního věku ve chvíli, kdy nám balíček krájené šunkové cihly přinesl do redakce. Své jméno si nepřál zveřejnit. Nelenili jsme a balíček s už notně zeleným a plesnivým salámem jsme odnesli do supermarketu Albert s otázkou na vedoucí prodejny, co to má znamenat. „A to jste koupili u nás? To není možné! Já vám k tomu ale nic neřeknu, obraťte se na tiskovou mluvčí na našem ústředí," řekla nám viditelně zaskočená vedoucí prostějovského supermarketu Albert Kamila Vlachová. Nedokázala Večerníku vysvětlit, jak je možné, že v Albertu prodávají zkažený salám, a proč je na něm štítek s označením balení až v červnu tohoto roku.

Společnost Ahold provozující v České republice síť supermarketů Albert byla už v polovině března nachytána veterináři ohledně nesrovnalostí s označováním masných výrobků. Tyto byly odebrány Krajskou veterinární správou ke kontrole v distribučním centru společnosti v Olomouci. Společnost Ahold byla následně nařčena z distribuce těchto výrobků do sítě prodejen Albert. Prostějovský Večerník oslovil mluvčí společnosti s dotazy na konkrétní případ z Prostějova. „Případ prošetříme a na základě získaných výsledků vás budeme informovat," reagovala Judita Urbánková, mluvčí společnosti Ahold.

Ať je to tak či onak, nákup salámů v uvedeném supermarketu se tímto stává rizikovým...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...