Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z pěti původních uchazečů o zbytky Oděvního podniku už zůstala ve hře jen společnost AMF Reece...

O výrobu obleků na míru v areálu Oděvního podniku není takový zájem, jak se původně čekalo. Ze sto padesáti oslovených firem projevila zájem jen pětice, přičemž závaznou nabídku podala dokonce pouze jediná! Jedná se o společnost AMF Reece, která je nástupní organizací bývalé prostějovské Minervy. K tomu, jak celá anabáze dopadne, vzhlíží s vírou poslední dvě stovky zaměstnanců zkrachovalého Oděvního podniku...

 
„Do výběrového řízení na měřenky se přihlásilo celkem pět firem. Závaznou nabídku podala pouze jedna z nich,“ potvrdila Večerníku koncem uplynulého týdne insolvenční správkyně zkrachovalého OP Prostějov Miloslava Horská s tím, že podanou nabídku musí nejprve zkonzultovat s největším zajištěným věřitelem, kterým je Česká spořitelna.

Jak se nám dále podařilo zjistit, jediným vážným zájemcem zůstala prostějovská společnost AMF Reece. „Skutečně jsme podali závaznou nabídku na odkup měřenkové výroby. Podle našich informací jsme ze všech uchazečů byli také jediní, kdo chce výrobu měřenek uchovat v Prostějově,” potvrdil nám Igor Komloš, spolumajitel firmy AMF Reece, která se zabývá především výrobou šicích strojů. Jedná se o společnost, která vznikla na troskách prostějovské Minervy. V současnosti zaměstnává přibližně sto deset zaměstnanců. „Bylo by předčasné dělat nějaké závěry. My jsme nabídku podali, teď je na řadě druhá strana,“ upozornil Igor Komloš.

Jedno je ale jisté, ukázalo se, že „zlaté vejce“ OP Prostějov není tak zlaté, jak se čekalo... Ještě před rokem byl o odkoupení jediné funkční části prostějovského Oděvního podniku podstatně větší zájem, který projevovaly hned tři velké textilní společnosti. Jednalo se o společnosti Scabal z Belgie, Ozeta Neo ze Slovenska a českou Pietro Fillipi. Kvůli nejasné právní situaci ohledně OP Prostějov z výběrového řízení nakonec nevzešel žádný vítěz. A na základě rozhodnutí soudců zkrachovaly i plány na odkup areálu v Konici... Samotná hodnota měřenek stejně jako nemovitostí se tedy mezitím podstatně snížila...

Jak to s nemovitostmi bude?

Podobně jako u měřenek by měli být brzy známi noví majitelé areálů v Drahanech, Konici, Brodku u Konice, ale i v Lošticích a Jeseníku. „O každý z nich projevily zájem minimálně dvě společnosti,“ uvedla Horská s tím, že jejich jména zatím nebude sdělovat.
Po prodeji měřenek i uvedených nemovitostí by jako poslední měl jít do dražby hlavní areál ve Vrahovicích. „V tuto chvíli se zde nachází velké množství strojů a dalších technologií. Nejprve je bude třeba zpeněžit, až následně proběhne dražba nemovitostí. Ta by se však určitě měla konat už letos,“ sdělila dále Miloslava Horská a doplnila, že v pondělí byl přímo v areálu zahájen prodej drobného majetku.
I po případném prodeji celého areálu by měřenky, na nichž je zaměstnáno necelých dvě stě lidí, teoreticky mohly i nadále fungovat přímo ve Vrahovicích. „Výroba měřenek má v areálu garantovaný roční nájem. O tom, co bude dál, by už měl jednat nový vlastník s novým majitelem objektu,“ uzavřela aktuální sumarizaci stavu insolvenční správkyně zkrachovalého gigantu oděvnictví.
Tak co, svitne prostějovským ženám naděje? 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...