Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prázdniny, doba klidu? Pro všechny školy to neplatí. Mezi ně patří i ta nezamyslická, která se zúčastnila projektu Asociace školních sportovních klubů ve spolupráci s MŠMT. Jako jedna z mála škol v republice využila možnosti zapojit děti do zábavného vzdělávání během letních prázdnin. Téměř všechny náklady byly hrazeny z projektu. Škola díky tomu uspořádala již v půlce srpna hned několik akcí.


„Ze spokojených tváří dětí na fotografiích je jasné, že se akce povedly a pedagogům patří dík za to, že i o prázdninách se dětem věnovali,“ vrátil se k letním prázdninám ředitel školy Petr Jordán.
Nejprve se školáci vypravili do Olomouce. Vše začalo po cestě pozorováním přírody s následnou konzultací na téma spatřených zvířat a živočichů. V lanovém centru a laser aréně ukázali, že mají týmového ducha a zápal pro věc. Ve středu 12. srpna vyrazila skupina dvanácti prváků na výlet do zoo ve Vyškově. Dopolední program byl věnován prohlídce pavilonů především hospodářských zvířat, která byla doprovázena zasvěceným výkladem průvodkyně. Děti se dostaly do zázemí, mohly zvířata krmit a pohladit. Poté přešly do environmentálního centra s replikou statku s ukázkou života na venkově v devatenáctém století,“ vzpomněla na výlet jedna z pedagožek Marcela Horáková. Při návštěvě Vyškova nechyběl ani populární Dinopark. Den nato tentokrát třeťáci zavítali na Velký Kosíř. „Naše cesta začala v Nezamyslicích, odkud jsme se vlakem rozjeli přes Prostějov až do Čelechovic na Hané. Odtud jsme se vydali na pět kilometrů dlouhou pěší túru na Velký Kosíř. Sluníčko velice hřálo, výstup byl zdlouhavý, ale i přesto jsme neztráceli úsměv na tváři a byli jsme rádi, že se po dlouhé době vidíme,“ řekla k výletu za pedagogy Hana Muchová. Po sestupu nemohla chybět návštěva Zlaté farmy, a třeba ochutnání tamní zmrzliny.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...