Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velká voda, která kvůli vydatným dešťům postihla většinu prostějovského regionu, si bohužel vybrala i tu nejvyšší daň! Šestašedesátiletý František Vildung chtěl v Hradčanech-Kobeřicích ve středu odpoledne zachránit svoji chatu před rozvodněným potokem. Nešťastně však spadl do kanálu, kde ho sousedé našli až po několika hodinách. Podařilo se jim ho oživit, ale bohužel jen na pár hodin...

Minulou středu odpoledne přistával v chatové oblasti Hradčan-Kobeřic vrtulník letecké záchranky z Olomouce a dorazila také sanitka s lékařem z Prostějova. Nevěstilo to nic dobrého, obzvláště když na místě byli už hasiči z nedalekého Brodku u Prostějova. „Stalo se velké neštěstí,“ potvrdila Večerníku starostka Hradčan-Kobeřic Zuzana Weinlichová. „Pan Vildung z Prostějova, který má u nás chatu, se snažil ochránit svůj majetek před rozlitým potokem. Vedle koryta je dešťová kanalizace. Muž otevřel poklop kanálu a chtěl vytvořit nějakou zábranu, aby voda z potoka odtékala právě do kanalizace. Zřejmě však nešťastně zavrávoral a spadl do kanálu. Stalo se to ve středu okolo patnácté hodiny a soused ho našel až po několika hodinách. Společně s dalšími lidmi se snažili nešťastníka oživovat, posléze i ve spolupráci s lékaři. Podařilo se to, ale pak jsme se dozvěděli, pan Vildung druhý den zemřel v nemocnici,“ popsala první žena obce tragické okamžiky.
„Dovolte mi, abych přesto hodně poděkovala Luďovi Vychodilovi, Mirovi Benešovi, Pavlu Plhalovi a Verče Vychodilové za prvotní pomoc panu Vildungovi, který se snažil ochránit svůj dům před vodou a kterého to nakonec stálo život. Díky také hasičům z Brodku u Prostějova a samozřejmě záchranářům Olomouckého kraje,“ poslala prostřednictvím Večerníku děkovný vzkaz starostka Hradčan-Kobeřic.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...