Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V minulém vydání Večerník „předhodil“ svým čtenářům perličku, která se na prostějovských silnicích stává maximálně jednou, možná dvakrát za deset let. Vedoucí odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal nyní vysvětlil, jak nejspíš došlo k chybě na směrovníku na Vápenici u Národního domu.


Na uvedeném místě totiž nejen řidiče stále ještě zarazí cedulka oznamující, že do Kojetína vede z Prostějova cesta vzdálená šedesát kilometrů. Přitom je všeobecně známo, že jde pouze o třetinovou vzdálenost. „Ihned po vašem upozornění jsem se dotazoval Správy silnic Olomouckého kraje, která měla rekonstrukci Vápenice a s tím i nové značení a směrovníky na starost. Správa měla nové směrovníky objednané u jednoho z českých dodavatelů a ten je nechal zase vyrobit u dalšího subdodavatele. Je to na pováženou, ale ten to pořádně zmastil,“ nezakrýval mýlku v číselném údaji Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Magistrátu statutárního města Prostějova. „Směrovník s chybným údajem o kilometrech jsem už reklamoval, jakmile dojde nový, necháme ho okamžitě vyměnit,“ přislíbil.
Nabízí se otázka, co lidský faktor, to pracovníci Správy silnic za všech okolností nainstalují nesmysl?

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...