Dobré poledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nepříznivé počasí a vytrvalý déšť trošku přibrzdily práce na rekonstrukci části Kostelecké ulice, ale původní termín do konce října by měl být dodržen. Uzavírka stále samozřejmě trvá, což má za následek dopravní problémy v okolních ulicích.


„V souvislosti s uzavřením části Kostelecké ulice skutečně zhoustla doprava na objízdných trasách. Zvláště ulice Plumlovská a Vápenice či Svatoplukova jsou v dopravní špičku téměř neprůjezdné, během dne je tu také stále velmi hustá doprava. Musím pochválit řidiče, že i v těchto vypjatých situacích zachovávají klid a předpisy, zatím nedošlo k žádné vážnější nehodě,“ konstatuje Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora statutárního města Prostějova, v jejíž pracovní gesci je doprava ve městě.
Na rozdíl od Večerníku a také stavbařů provádějících rekonstrukci části Kostelecké neví o řidičích, kteří by porušovali předpisy a vjížděli do uzavírky. „Pokud někdo vjede na stavbu a není to záchranka, hasiči či jiná složka záchranného systému, porušuje jednoznačně předpisy a má být potrestán. Nicméně my jsme na radnici tyto signály neměli a neřešili,“ uvedla Rašková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...