Dobré poledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani všudypřítomná hrozba nákazou covid-19 nemění nic na předem stanoveném plánu jednání další Rady statutárního města Prostějova. Konšelé se kvůli protiepidemickým opatřením sejdou k zasedání v obřadní síni radnice kvůli dodržení povinných odstupů. Na programu mají radní k projednání na pět desítek bodů.


„Hned na začátku si vyslechneme zprávu Valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Prostějov a také budeme jmenovat nového člena dozorčí rady Lesů města Prostějova. Projednávat budeme posléze doporučení komise pro cestovní ruch a podporu podnikání, návrh ankety k pojmenování nového parku v Okružní ulici a zabývat se budeme rovněž digitálním povodňovým plánem města. Projednávat budeme kromě jiného také záležitosti týkající se veřejných zakázek, dále půjde o plán novostavby Ekocentra Iris a podrobně se budeme zabývat střednědobým výhledem rozpočtu města na léta 2022 až 2025. A s tím spojená bude také diskuse o již druhém návrhu rozpočtu města na příští rok,“ vyjmenoval hlavní body programu jednání František Jura, primátor Prostějova. Jako vždy se ale také konšelé budou zabývat stavebními investicemi i majetkoprávními záležitostmi. „Na programu je také jednání o dotacích do kultury a sportu, diskutovat budeme o plánu prevence kriminality, bytových záležitostech, parkování ve městě či přípravách vánočního jarmarku,“ doplnil ještě Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.
Večerník o výsledcích jednání Rady statutárního města Prostějova bude informovat v příštím vydání.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...