Dobré poledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těchto feťáků se bojí i sami cikáni! Skupina nebezpečných individuí, kterým je prakticky všechno jedno, se neoprávněně vloupala do městského byt v domě v Rozhonově ulici u prostějovského nádraží.

Dříve přitom načerno přebývali u dcery známého prostějovského romského aktivisty Ladislava Lakatoše. Bezprostředně po upozornění Večerníku ve čtvrtek 15. října Domovní správa bez váhání zasáhla.

V městském domě v Rozhonově ulici u hlavního nádraží by asi drtivá většina pracujících lidí žít nechtěla. A snad ani nemohla. Nachází se v něm celkem deset bytů, obývaných je v tuto chvíli pouze šest z nich. Do těch zbývajících se slušní nájemníci hledají hodně těžce. Toho zneužívají faktičtí bezdomovci z řad některých cikánů, kteří se do uvolněných jednotek stahují. Vypořádat se s nimi není vůbec snadné.

„Nic neplatí, fetují a jde z nich strach“

V domě mimo jiné přebývá také proslulý prostějovský aktivista Ladislav Lakatoš. Ten je známý také tím, že byl odsouzen za nevybíravé vyhrožování obhájkyni svého syna tehdy obžalovaného z vraždy. Problémy ovšem má i se svojí dcerou Sylvií Pilarovou, která s ním donedávna žila v jednom domě. Ve svém bytě však kromě svého druha, který ji opakovaně napadal, nechávala přespávat mnoho cikánských bezdomovců ze širokého okolí. Převážně se jednalo o feťáky žijící dlouhodobě za hranou zákona. V baráku dělali neuvěřitelný nepořádek a tak Domovní správa Prostějov nechala byt začátkem letošního července za asistence Policie ČR vyklidit a zapečetit. Jenže z toho si tato sebranka nic nedělala, dveře vyrazila a do domu se opět nastěhovala. „My musíme platit nájem i elektřinu, ale oni nic. Přitom tam neustále svítí a asi i topí. Co tam dělají určitě, tak fetují, jehly jsou všude, a to i na chodbě. Už jsou tam několik dní. Když se sjedou, dělají všude strašný nepořádek, jde z nich strach,“ prozradil Večerníku člověk dobře obeznámený se situací v objektu.

Lakatoš zapíral

V předmětné záležitosti jsme se obrátili přímo na již zmíněného Ladislava Lakatoše, který dům obývá. „Nic o tom nevím a nechci o tom mluvit. Kde je moje dcera, netuším, nevím vůbec o ničem,“ vykrucoval se Lakatoš a rázně se s námi rozloučil.

Zásah Domovní správy

Bezprostředně po našem oznámení provedla ve čtvrtek 15. října Domovní správa Prostějov v domě opětovnou kontrolu. „Zjistili jsme porušení pečetí, vchodové dveře do bytu byly otevřené. Téhož dne jsme provedli opatření proti cizímu vniknutí. Byl vyměněn zámek a přepaženy zárubně vchodových dveří,“ potvrdila Večerníku Marie Hájková, vedoucí odboru kanceláře jednatele DSP Prostějov s tím, že poslední kontrola nainstalovaných pečetí proběhla před necelými dvěma týdny, kdy byly ještě neporušené.

Podaří se městu dům prodat?

Město vlastnilo v Rozhonově ulici u hlavního nádraží dva domy. V obou bylo celkem deset bytových jednotek, některé z nich byly prázdné. Nemovitost s popisným číslem 2 se podařilo před šesti lety prodat. Jak jsme se aktuálně přesvědčili na místě, její katastrofální technický stav se však od té doby nijak nezlepšil. O dům s číslem 12 stojící na rohu s Pražskou ulicí obývaný mimo jiné rozvětvenou olašskou rodinou dosud nikdo seriózní zájem neprojevil...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...