Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak trochu srandy jsme si přece jen v minulých dnech užili! I když... Strážníci městské policie brali tento případ velice vážně. V neděli 4. října totiž obyvatel Západní ulice v Prostějově nahlásil, že se po této lokalitě pohybují dvě kozy. Houby kozy... Šlo o ovce! Kde se tu ale vzaly?


Strážníci zapojili do pátrání také starostu Seloutek! „Na linku 156 se obrátil muž s tím, že se po ulici Západní pohybují dvě kozy. Oznamovateli se je podařilo odchytit a měl je u sebe na zahradě. Strážníkům předal kontakt pro případ, že by se o ně přihlásil majitel. To se v průběhu dne nestalo, proto se v odpoledních hodinách znovu obrátil na strážníky s tím, že zvířata přes noc u sebe nechce,“ sdělila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.
Pátrací akce po chovateli, kterému zvířata utekla, tak začala. „Místním šetřením se strážníkům podařilo zjistit, že kozy přišly od Seloutek. Proto byl zkontaktován i starosta této obce, který se do pátrací akce po majiteli ochotně přidal. Zhruba po hodině a půl se mu podařilo zjistit, že kozy nejsou kozy, ale ovce kamerunské a označil i případného majitele zvířat. Ten se zanedlouho se strážníky spojil telefonicky,“ popsala pátrací anabázi mluvčí prostějovských strážníků.
Obě čtyřnohé útěkářky pak byly převezeny na smluvené místo, kde si je jejich chovatel převzal. „Starostovi Seloutek patří poděkování za vstřícnost a pomoc při této ojedinělé a zároveň kuriózní pátrací akci,“ dodala s úsměvem Greplová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...