Dobré poledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Rada města Prostějova vyhlásila záměr pachtu vodovodu pro veřejnou potřebu s názvem Přivaděč vody do průmyslové zóny Prostějov společnosti Moravská vodárenská, za účelem jeho provozování.

„Aktuálně je stavba přivaděče vody do průmyslové zóny dokončena a připravuje se jeho kolaudace,“ prozradil první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko). Z těchto důvodů bylo svoláno jednání se zástupcem společnosti Moravská vodárenská za účelem dohodnutí podmínek dočasného nájmu, tedy pachtu, jak říkají radní. „Vzhledem k tomu, že podle obvyklého postupu je výše nájemného či pachtovného stanovena ve výši účetních odpisů, případně ve výši obvyklého nájemného podle znaleckého posudku, bylo pachtovné navrženo ve výši účetních odpisů bez nutnosti zpracovávat znalecký posudek. S tímto návrhem zástupce společnosti Moravská vodárenská souhlasí,“ přidal Pospíšil.
K pachtovnému bude podle obvyklého postupu připočteno DPH v základní sazbě. „Tento postup byl odsouhlasen i daňovým poradcem statutárního města Prostějova. Po uzavření pachtovní smlouvy se společností Moravská vodárenská budou v součinnosti se společností Vodovody a kanalizace Prostějov, zahájeny kroky směřující k provedení vkladu tohoto majetku do společnosti Vodovody a kanalizace Prostějov,“ dovysvětlil ještě složitost procesu Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...