Dobré poledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Trvá to již prý dva roky! Řeč je o situaci na křižovatce ulic E. Valenty a Olomoucká, konkrétně pak o kanálu, který se v ní nachází. Jakmile přijde prudší déšť, kanál nestíhá brát vodu vylévající se do okolí, a to i na blízký přechod pro chodce. Na základě podnětu čtenáře Večerník o tomto tématu informoval již začátkem letních prázdnin, k trvalému zlepšení však zatím nedošlo.


O problému s kanálem v ulici E. Valenty odpovědní lidé vědí. Šachta i potrubí byly opakovaně čištěné, jejich omezená funkčnost však zřejmě souvisí s poruchou vodorovného vedení. To by předpokládalo uzavření silnice a následné výkopové práce na křižovatce, která před necelými čtyřmi lety prošla kompletní rekonstrukcí. Jelikož k tomuto zásadnímu kroku zatím vedení města nepřistoupilo, kanál se i po vyčištění ucpává stále dál.
„Jak je vidět, ani po vydání článku, který měl velký ohlas, se nic nestalo,“ upozornil Večerník roztrpčeně čtenář Pavel Musil, jenž zároveň připojil i fotografii. „Pokud v tomto místě došlo ke zborcení kanalizace, pak budeme muset kanál opravit. Nejde to však hned,“ přislíbil Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějova.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...