Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 A co děti, mají si kde hrát? Takto zní text známé písničky od skupiny Katapult. Podle řady Prostějovanů to však nesedí, zdejší děti hrát kde nemají. Nejen rodiče si stěžují například na nedostatek hřišť v okrajových částech města. Marně je hledají například v Domamyslicích, Vrahovice už alespoň od loňska disponují workoutovým hřištěm pro všechny generace. Magistrát však připomíná, že dvě nová hřiště letos už schválil.


Z některých se stal trávník, z jiných záhony a další bez jakýchkoli úprav pustnou. Osud hřišť či herních ploch v Prostějově je různorodý a ne vždy šťastný. Například na sídlišti Hloučela je jich oproti době před deseti lety méně, mizí třeba také pískoviště. Rodiče si tak nyní stěžují, že s dětmi pomalu není kam chodit.
„V Domamyslicích chybí, a přitom je tady tolik dětí pořád venku,“ posteskla si například paní Kateřina. Magistrát však slibuje nápravu alespoň na dvou místech. „Schváleno je nové dětské hřiště v areálu TJ Sokol Čechovice, na hřišti budou instalovány tři herní prvky, dopadová plocha bude z části písková, z části travnatý povrch. Hřiště bude oploceno plotem z dřevěných planěk a doplněno lavičkou a sluneční clonou,“ prozradil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov.
Hřiště nejen na kolektivní sporty už se pomalu začíná rekonstruovat na vrahovickém Sídlišti Svornosti. „Co se týče dalších lokalit, počítáme s opravami hřišť či budováním nových i do budoucna, sestavování rozpočtu města na rok 2021 je v plném proudu. Zcela jistě to bude také souviset s plánovanými revitalizacemi sídlišť v Prostějově a samozřejmě s požadavky občanů konkrétních lokalit,“ dodal náměstek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...