Dobré dopoledne, dnes je pátek 30.9.2022
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Máme za sebou září, a i přes předpovědi o velkém propouštění, se černé scénáře nepotvrdily. Celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji se totiž snížil na 15 448 osob, počet hlášených volných pracovních míst klesl na 7 876 a podíl nezaměstnaných osob se snížil na hodnotu 3,6 %. Vyplývá to z aktuálních statistických dat vydaných v pátek 2. října Úřadem práce ČR.


Ke 30. září evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci celkem 15 448 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 158 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku však byl vyšší o 4 069 osob. „Z tohoto počtu bylo 14 475 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let. Bylo to o 224 méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet vyšší 3 996 osob,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, hlavní analytik Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci s tím, že v průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 3 196 osob. To je v srovnání s minulým měsícem o 1 057 osob více a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku o 29 méně. „Z evidence během měsíce odešlo celkem 3 354 uchazečů o zaměstnání, což bylo o 1 218 osob více než v předchozím měsíci a o 151 osob více než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 241, to je o 859 více než v předchozím měsíci a o 172 jak ve stejném měsíci minulého roku. Dále 436 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, což je o 175 osob více než v srpnu a o 131 méně než ve stejném období minulého roku, 1 113 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ poskytl podrobné údaje Mikšaník.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech došlo k poklesu počtu uchazečů o zaměstnání. „K největšímu poklesu absolutního počtu nezaměstnaných došlo v okrese Prostějov, a to o 94 osob, naopak na Přerovsku se počet nezaměstnaných snížil pouze o 3 osoby. Co se týká Prostějovska, ke 30. září evidovala zdejší pobočka Úřadu práce 1 871 nezaměstnaných, z toho 1 059 žen. Je zde hlášeno 1 559 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných činí na Prostějovsku 2,5 %,“ prozradil hlavní analytik Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Ke konci září bylo evidováno na ÚP ČR, Krajské pobočce v Olomouci 7 831 žen. „Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil jedenapadesát procent. V evidenci bylo 2 367 osob se zdravotním postižením, což představovalo patnáct procent z celkového počtu nezaměstnaných. Evidováno dále bylo 1 060 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 397 osob a ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl vyšší o 239 osob. Na celkové nezaměstnanosti se podíleli sedmi procenty. Podporu pobíralo 4 695 uchazečů o zaměstnání, což je třicet procent všech uchazečů vedených v evidenci,“ přidal ještě další aktuální čísla Jaroslav Mikšaník.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...