Dobrý večer, dnes je úterý 27.9.2022
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Připravte se na změny. S tímto vzkazem vyrukovala na obyvatele řady menších měst a vesnic Česká pošta. Zatímco zprvu to vypadalo, že se bude úprava otevírací doby týkat pouze jedné pobočky přímo v Prostějově a pak v Němčicích nad Hanou, nyní je ale vše jinak. Pošty mění svoji otevíračku tak nějak hromadně. Obyvatelé vzdálených koutů Prostějovska jako Nezamyslice, Protivanov nebo Vrbátky se tak nyní musí připravit na to, že se v některé dny prostě na poštu nedostanou. A tato skutečnost některé lidi už nyní, necelý týden před spuštěním, pořádně štve.

 

Státní podnik Česká pošta trvale hlásá, že se snaží poskytovat lepší služby, ale zároveň šetřit a nebýt v červených číslech. Jedním z kroků by měla být také změna otevírací doby. „Hlavními důvody, které podnik vedly k tomuto rozhodnutí, jsou zkušenosti z koronavirové krize, kdy bylo potřeba upravovat otevírací hodiny pro veřejnost s ohledem na zajištění poštovních služeb pro klienty a zároveň v návaznosti na přijatá hygienická opatření. Další důvody jsou jednak proklientské a jednak ekonomické. Opatření umožní lepší využití volných kapacit na pobočkách pošt,“ ozřejmila Česká pošta na svých internetových stránkách.
Ve výsledku změní otevírací dobu na 1253 svých pobočkách včetně těch na Prostějovsku. Zatímco dosud mnohde měly pobočky každý všední den otevřeno stejně, nově zde budou změny. Podle části starostů k lepšímu. „Budeme mít dva dny v týdnu otevřeno do šesti místo do pěti,“ oznámil starosta Nezamyslic Vlastimil Michlíček. Změny spíše kvituje. „Asi je to potřeba. Pokud to chtějí táhnout se stávajícím počtem lidí… Obyvatelé našeho městyse o změnách vědí, zatím jsem ale nezaznamenal pozitivní ani negativní ohlasy. Lidi prostě změnu přijali, jaká je,“ vyjádřil se dále starosta.
Poněkud jiný názor a jiná zkušenost panují o nějakých deset kilometrů dál na západ. Otaslavice jsou o něco menší než Nezamyslice, ale i je postihla změna. Podle starosty ovšem k horšímu. „Nadšení lidí nad novinkou nezná mezí...,“ poznamenal ironicky starosta Marek Hýbl. Zdejší pošta rovněž bude mít nově odlišnou pracovní dobu v jednotlivých dnech. Nadšení ale v Otaslavicích nepanuje. „Máme třináct set obyvatel a jsme spádoví zhruba pro další tisícovku. A teď jsou mnozí naštvaní, že musí dohledávat a číhat, kdy je ve který den otevřeno a kdy ne,“ nebral si servítky starosta Otaslavic. A vyjádřil nespokojenost i s dosavadními službami pošty. „Doručování je tragické. Dopisy nedochází, jindy zase na jiná popisná čísla. Tímhle tomu jen dali korunu,“ rozčiluje se Hýbl.
Na to, co skutečně novinka na řadě pošt přinese, si ale ještě musíme počkat. Přinejmenším do čtvrtka 1. října, kdy pobočky České pošty vyrukují s novou otevírací dobou.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...