Dobrý večer, dnes je úterý 27.9.2022
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak se mu to protáhne. Dušan Dvořák z Ospělova více jak deset let dělal vše pro to, aby skončil ve vězení. Mezi ostatními velkopěstiteli marihuany však měl výsadní postavení a opakovaně dostával jednu podmínku za druhou. Když už to nešlo jinak, tak byl uznán nesvéprávným. Přesto po deseti letech pravidelných policejních dožínek byl loni v prosinci odsouzen na tři roky do vězení. Uplynulý týden mu k tomu přibyl další trest.


Invalidní důchodce Dušan Dvořák z Ospělova vždy tvrdil, že na rozdíl od jiných dříve odsouzených velkodistributurů marihuany on své rostlinky pěstuje výhradně pro léčebné účely. Konopí, které u něj však policisté pravidelně zabavovali, přesto obvykle obsahovalo výrazně více psychotropního THC, než bylo zákonem dovolené. Dvořák to dobře věděl, nemohl si však pomoci. Dále zarputile pěstoval nejen konopí, ale hlavně svoji image zeleného velekněze, který stojí nad platnými zákony ČR. To se mu nakonec po dlouhých letech přece jen vymstilo. Soud ho loni v prosinci poslal na tři roky do vězení. Díky tomu se konečně může těšit z tolik vytoužené nálepky „konopného Jana Husa“. Nicméně podobně jako v případě zlodějů či dealerů, kteří rovněž navzdory opakovaným varováním soudu porušují zákony dál a dál, i on s odstupem času zjišťuje, že i podmíněné odsouzení má svoji váhu.
„Ve zkušební době podmíněného odsouzení se neosvědčil, neboť spáchal další trestný čin, za který byl pravomocně odsouzen,“ vysvětlila soudkyně Adéla Pluskalová, proč Dvořákovi přeměnila tříletou podmínkou na nepodmíněný trest.
Aktuálně si Dušan Dvořák odpykává svůj první tříletý trest ve vězení v Břeclavi, kam byl odsouzen za sklizeň, která se v Ospělově konala v roce 2018. Nynější úkon přichází za předchozí rok. A to Dvořáka ještě čeká soud kvůli jubilejní v pořadí již desáté sklizni z konce srpna loňského roku. Ta však očividně byla na dlouhou dobu poslední.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...