Příjemnou noc, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Rozšíření Říční ulice, podjezd pro cyklisty pod Olomouckou ulicí a cyklostezka mezi ulicemi Olomoucká a Vrahovická. Tyto tři navazující investice plánoval magistrát pro severní část Prostějovska. První dvě už jsou hotové, třetí z nich zatím ale zůstává pouze ve fázi plánování.


Další dílek do skládačky sítě cyklostezek už je ale na dohled. „Trasu cyklostezky od ulice Olomoucké po železniční přejezd v lokalitě u pivovarského rybníčku má město Prostějov rozpracovanou do úrovně projektové dokumentace pro územní rozhodnutí. V rámci priorit z hlediska bezpečnosti chodců a cyklistů byla upřednostněna výstavba samotného podjezdu pod Olomouckou ulicí tak, aby cyklisté mohli bezpečně překonat tuto frekventovanou výpadovku,“ vysvětlil Večerníku Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátor Statutárního města Prostějov.
Plánovaná investice se setkala i s několika překážkami. „Jednáme se Správou železnic, respektive s projekční firmou o budoucí podobě přejezdu u ‚myší díry‘. Snažíme se zajistit, aby cyklisté a chodci měli zajištěný a chráněný kapacitní přechod přes tento nebezpečný úsek včetně napojení mezi zmíněnými ulicemi a vymezení mimo komunikaci pro motorová vozidla,“ řekl dále Jiří Rozehnal a připomněl, že nedávno město získalo do vlastnictví potřebné pozemky v blízkosti křižovatky ulic Tovární a Říční. Vznik nového úseku cyklostezky tak zůstal v programu stavebních akcí města. Příprava však ještě potrvá.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...